Aktuální otázky, praktické dopady novely zákoníku práce a výhled vývoje pracovněprávní legislativy v roce 2023

 • JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M. JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M.
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Po 28.11. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 970,00bez DPH
 • Management
 • HR a personalistika
 • Právo

Nedávno byla schválena novela zákoníku práce, která je často označována jako tzv. koncepční - přináší totiž v oblasti pracovněprávních vztahů řadu poměrně zajímavých změn, kdy je měněna koncepce chápání již zažitých pravidel, například v oblasti čerpání dovolené. V tomto semináři máte možnost se s těmito změnami seznámit a zároveň si poslechnout první zkušenosti z praxe.

Cíl semináře

Cílem semináře je seznámit účastníky s praktickými problémy, které tato novela přinesla, probrat aktuální otázky zaměstnavatelů z praxe, včetně nové judikatury a seznámit účastníky se změnami zákoníku práce, které byly nově navrženy a které by mohly mít v praxi významný dopad na všechny zaměstnavatele.

Komu je seminář určen

Určeno pro:  personalisty, mzdové účetní, podnikové právníky, vedoucí pracovníky, odborové funkcionáře a další zájemce zabývající se problematikou pracovněprávních vztahů.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 • Aktuální informace z legislativy – navržené změny v ZP a stanovisko vlády
 • Zkušenosti z nové úpravy dovolené
 • Odvolání vedoucího zaměstnance v praxi
 • Úskalí institutu sdíleného pracovního místa
 • Doručování v pracovněprávních vztazích a možné problémy, které nebyly novelou odstraněny
 • Změny v oblasti překážek v práci
 • Přechod práv a povinností, nová právní úprava (prodej a pacht podniku, převedení a přemístění zaměstnavatele)
 • Skončení pracovního poměru, nové judikáty
 • Nelegální zaměstnávání a zastřené agenturní zaměstnávání
 • Diskuze, dotazy

 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M.

JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M.

je zkušenou právničkou a lektorkou s mnohaletou praxí zejména v oblasti pracovního a korporátního práva a závazkových vztahů. Kromě právního poradenství se zabývá mediací, je autorkou odborných knih a článků a v neposlední řadě působí jako rozhodce u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Jako lektorka se mimo jiné zaměřuje i na nejaktuálnější změny v právních oblastech (např. nový občanský zákoník nebo Obecné nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR).

Po 28.11.2022

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.