Asertivita a její využití ve škole - jak prosadit svůj názor

 • Mgr. Rudolf Hadrava Mgr. Rudolf Hadrava
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Pá 10.6. PDF
Prezenční seminář  
i
Prezenční seminář
Prezenční účast v místě konání semináře.
Praha 3
Three Crowns Hotel****
3 490,00bez DPH
 • Školství

Konfliktní situace v práci, ve škole i doma jsou pro nás většinou velmi stresující a jsou hrozbou pro naši výkonnost a pohodu. Asertivní jednání nám napomáhá prosazovat si svůj názor, vyjadřovat své myšlenky, dojmy a zároveň naslouchat druhým. Aby nám bylo asertivní jednání vlastní, je důležité se mu učit již od raného věku. Dítě z velké části ovlivňuje rodina a škola. Proto by se měl klást značný důraz právě v těchto prostředích na správné jednání. Zjistěte, co všechno můžete pro efektivní řešení náročných situací ve škole udělat a zvýšit tak šanci domluvit se s co největším počtem lidí, kolegů, žáků a rodičů na principu oboustranné spokojenosti (WIN – WIN).

Cíl semináře

Na tomto semináři se naučíte zvládat obtížné situace při komunikaci s kolegy, žáky a rodiči. Uvědomíte si význam empatie, která může významně snižovat negativní emoční hladinu při komunikaci a dozvíte se, jak zvládat oprávněné i neoprávněné námitky kolegů, žáků a rodičů. Naučíte se jednat s rozčilenými lidmi, sdělovat i nepříjemnou pravdu a zvýšíte tak svou efektivitu jednání při krizových situacích. Seznámíte se základními technikami asertivního jednání a uvědomíte si, jaké jsou bariéry v komunikaci a co způsobují. Naučíte se, jak vypadá konstruktivní zpětná vazba. Díky absolvování tohoto semináře získáte větší sebejistotu při vystupování ve třídě a při působení na kolegy a rodiče žáků.

Komu je seminář určen

Ředitelé škol a školských zařízení, učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé gymnázií, učitelé SOŠ a SOU, vychovatelé školských zařízení, učitelé ZUŠ a SUŠ a všem lidem, kteří chtějí zvýšit svou schopnost domluvit se bez hádek a konfliktů s co největším počtem lidí. Seminář je určen také ředitelkám mateřských škol ve smyslu komunikace s kolegy a rodiči. 

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

 • 4 základní pravidla efektivní komunikace – prevence konfliktů
 • Typy chování a manipulací a obrana proti nim.
 • Asertivita v pedagogických podmínkách
 • Nejčastější příčiny a projevy agresivity
 • Podávání efektivní zpětné vazby
 • Asertivní techniky a jejich použití ve škole
 • Asertivní učitel a asertivní kázeň
 • Asertivní přijetí oprávněné a neoprávněné kritiky a reakce na ně
 • Shrnutí

 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka. 

Mgr. Rudolf Hadrava

Mgr. Rudolf Hadrava

Absolvoval Filosofickou a Pedagogickou fakultu. Původně působil jako pedagog. Následně pracoval ve středně velkých i nadnárodních společnostech, kde získal dlouholeté obchodní, manažerské a lektorské zkušenosti. Je rovněž absolventem řady odborných kurzů zaměřených na oblast manažerských dovedností, obchodní psychologie, obchodních dovedností a mezilidské komunikace. Nabyté zkušenosti nyní uplatňuje na pozici lektora a konzultanta. Jeho lektorská praxe činí 18 let.

Pá 10.6.2022

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.