Excelentní řečník

 • Mgr. Tomáš Oliverius Mgr. Tomáš Oliverius
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management
 • Soft skills - měkké dovednosti
 • Příspěvkové organizace, zdravotnictví, školství

Veřejný projev může být skvělým nástrojem k předávání informací a k pozitivnímu ovlivňování lidí, nebo postrachem pro řečníka i jeho posluchače. Dokáže navodit příjemnou atmosféru a stát se zlatým hřebem programu, nebo zanechat nepříjemnou pachuť v důsledku špatné srozumitelnosti a nezvládnuté trémy. V každém případě je naší vizitkou a součástí toho, co považujeme za profesionální image. Nejsou všichni rozenými rétory, ale téměř každý člověk se může stát výborným řečníkem.

Cíl semináře

Dobrý projev je z velké části řemeslem. Je možné se mu naučit, rozvíjet se v něm a dosáhnout v něm mistrovství. Z toho budeme vycházet i v našem semináři. Účastník získá v bezpečném a vstřícném prostředí zpětnou vazbu k silným i slabším stránkám svého projevu. Porozumí tomu, které základní prvky vedou k úspěchu a působí pozitivně na posluchače. Naučí se pracovat s artikulací, využívat vhodnou řeč těla a ovládnout prostor. Bude umět připravit strukturu veřejného projevu a získá orientaci v základních řečnických žánrech. Bude pracovat s kontextem a využívat ho ve svůj prospěch. Poradí si s trémou a s běžnými řečnickými nedostatky. V každé části semináře se mu dostane velké dávky motivace spojené s praktickým know-how a s potřebným množstvím teorie. Své vlastní otázky bude moci vyslovit a řešit v plénu nebo je osobně konzultovat s lektorem.

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro vedoucí pracovníky z privátního i veřejného sektoru. Vítáni jsou také zástupci tiskových odborů a všichni ti, pro které je mluvený projev součástí jejich profese.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

 • Úvod – znaky dobrého projevu
 • Vstupní zhodnocení mluveného projevu (zpětná vazba)
 • Významy sdělení, komunikační role
 • Zásady výslovnosti, melodie řeči, intenzita, pauzy
 • Trénink artikulace, řečnická a dechová cvičení
 • Tvorba sdělení, řečnické žánry
 • Osobnost řečníka (image, autorita, síla příběhu, přesvědčivost, řeč těla)
 • Práce s časem, kontextem, prostorem a pomůckami
 • Když se psychika staví na zadní (práce s trémou)
 • Posluchači (množství, věk, vzdělání, pozornost), řečnická etiketa
 • Trénink slovní zásoby a řečnické pohotovosti
 • Triky úspěšných řečníků
 • Další kultivace a rozvoj řečnických dovedností
 • Individuální konzultace s lektorem

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Mgr. Tomáš Oliverius

Mgr. Tomáš Oliverius

certifikovaný lektor se zaměřením na osobní rozvoj, komunikační dovednosti a mezilidské vztahy. Více než 20 let působí v neziskovém sektoru a intenzivně se věnuje různým formám vzdělávání dospělých.

Čt 5.11.2020

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.