Firemní finance pro personalisty - ovládněte řeč čísel

 • Ing. Lenka Mrázová, FCCA Ing. Lenka Mrázová, FCCA
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • HR a personalistika
 • Účetnictví a daně

Personalisté se obvykle pohybují ve sféře, kde se práce s čísly tak moc nenosila či k ní nebyli vychováváni. Jenže čísla mají moc. V byznyse zvlášť. Proto je velmi vhodné porozumět řeči čísel, kterou užívají CEO, CFO, kteří rozhodují o zdrojích pro naše lidské zdroje. Používat tuto výstižnou řeč pro obhajobu své navržené strategie a umět číst ve finančních výkazech konkurence také může výrazně pomoci v orientaci na trhu práce.

Cíl semináře

Získáte lásku k číslům (lektorka je v tomto směru nakažlivá).
Snáze vyjádříte svou přidanou hodnotu pro okolí.
Dva nebo tři trefně vybrané číselné údaje dají vašim argumentům představitelnost a průraznost.
Porozumíte řeči i myšlení lidí z financí, budete rovnocennými partnery v diskuzi s nimi.
Pochopíte logiku všech tabulek, reportingů, které vás dosud straší.
Budete si umět vytvořit jednoduché nástroje, kterými budete měřit výkon svůj i výkon ostatních.
Naučíte se číst ve finančních výkazech vaší konkurence.
Dozvíte se, kde ještě získáte snadno z veřejných zdrojů údaje o péči o lidi v jiných firmách.

Účastníci semináře budou mít šanci zeptat se úplně na vše, co je z dané oblasti zajímá. Prostředí semináře bude důvěrné, žádná otázka nebude považována za nevhodnou. Seminář bude plný reálných a odžitých situací z byznysu a života.

 

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro každého z oblasti lidských zdrojů a lidských vztahů, kdo chce vědět více o tajích a zákonnostech čísel a chce si lépe porozumět se svými nadřízenými, obhájit výsledky své práce a prosadit snáze svůj tým, své záměry a obhájit potřeby pro lidi před vedením firmy.  Konkrétně pro pozice HR manažer, HR ředitel, HR byznys partner. 

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

 • Proč vlastně čísla – filozofie skrytá v číslech a proč na nich byznys tak lpí
 • Můj den v číslech – cvičení na vyjádření mé specifické přidané hodnoty pro firmu, život HR oddělení v číslech
 • Magické „ROI“ – návratnost investic funguje i u investic do lidí
 • Návaznost HR plánu na strategický a obchodní plán firmy
 • Proces a principy tvorby plánu. Vysvětlení užívaných pojmů, kategorií, jejich návaznosti na čísla ve firmě
 • Tvorba HR plánu na příkladu projektu ze života
 • Práce s odchylkami od plánu. Analýza příčin a akce do budoucna
 • Náš plán z předchozího příkladu a zapracování událostí, které nastaly, vyhodnocení, návrhy konkrétních kroků do budoucna
 • Pohled na čísla celé firmy a kde je v nich zmínka o lidech. Jak výkazy správně číst
 • Rekapitulace naučených principů a pojmů. Závěrečné “Proč”? Ukotvení smyslu čísel v práci HR týmu

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Lenka Mrázová, FCCA

Ing. Lenka Mrázová, FCCA

inspirátorka, mentorka a lektorka.  Podněcuje lidi ke změně v jejich uvažování. Po 21 letech v oblasti daňového poradenství a auditu v korporátní sféře vyměnila sféru přesných čísel, zákonů a procesů za sféru tvořivé pomoci a rozvoje lidí. Inspiruje, provokuje otázkami, zvyšuje pracovní a osobní efektivitu a vede k dlouhodobě udržitelnému pracovnímu výkonu a zdravému životu – mentoringem či koučinkem, přednáškami a workshopy, psaním článků, výukou na vysoké škole. Působí rovněž léta v neziskovém sektoru ve správních a dozorčích radách. Je mentorkou v programech na rozvoj talentovaných žen – Odyssey, Equllibrium, Minerva 21, ve start up akcelerátorech. Je členkou Komory daňových poradů, členkou ACCA - Association of Certified Chartered Accountants a EMCC - European Mentoring and Coaching Council.

Po 18.10.2021

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.