Marketing a reklama z daňového a účetního hlediska

  • Ing. Jiří Jindrák Ing. Jiří Jindrák
V současné době neexistují žádné termíny
  • Účetnictví a daně

Reklama a marketing patří k životu většiny podnikatelských subjektů. Jsou zároveň častým cílem kontrol správce daně. Praktické dopady této oblasti do daňového a účetního života firmy patří k těm zajímavým oblastem, kterým se věnuje finanční oddělení každé společnosti.

Cíl semináře

Na tomto semináři vám představíme vliv daňových a účetních pravidel v oblasti marketingu a reklamy způsobem, který využijí nejen účetní a daňoví specialisté, ale i marketingoví specialisté a tvůrci marketingových rozpočtů.
Komu je seminář určen:

Komu je seminář určen

Seminář je určen všem pracovníkům, jejichž pracovní náplní je problematika marketingu a reklamy.

Program

Polodenní seminář 9:00 - 13:00 hod

  • dopady daňových předpisů do oblasti marketingu podnikatelských subjektů – například: propagační či dárkové poukazy, akce podpory prodeje, zákaznické promoakce, školení pro zákazníky, spotřebitelské soutěže, problematika reklamních dárků a mnohé jiné.
  • daňově uznatelné náklady v marketingu (vliv na marketingové a finanční rozpočty)
  • dopady DPH na marketing a finanční plánování vč.technických otázek k vystavování daňových dokladů a zajištění důkazních prostředků z marketingových akcí apod.
  • nutné podklady pro účely kontroly finančních úřadů v oblasti marketingu a reklamy
  • představení konkrétních kontrol finančních úřadů v oblasti marketingu a doporučení pro prevenci chyb a rizik
  • odpovědi na konkrétní otázky posluchačů

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka.

Ing. Jiří Jindrák

Ing. Jiří Jindrák

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, obor daně a účetnictví. Daňové praxi se věnuje již více než 15 let. Zaměřuje se na problematiku zdanění právnických a fyzických osob a DPH. Od roku 2007 se věnuje přednáškové činnosti pro širokou veřejnost s cílem realizovat semináře s praktickým pohledem na daňovou a související účetní problematiku. Hovoří německy a anglicky.