Agenturní zaměstnávání – co musíme vědět a znát, když potřebujeme agenturní zaměstnance

 • Ing. Gabriela Rathouzská Ing. Gabriela Rathouzská
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
St 12.10. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 970,00bez DPH
 • Management
 • HR a personalistika

Seminář je zaměřen na pochopení rozdílů mezi agenturním a „normálním“ zaměstnáváním občanů EU (včetně Čechů), vysvětlení principů s cílem usnadnění spolupráce mezi zaměstnavatelem – uživatelem a agenturou práce, a také na možnosti využití agentury práce v případech, kdy potřebujeme vyřešit jiný, agenturou práce řešitelný, problém (např. situaci, kdy máme omezeny prostředky na mzdové náklady, ale jinde finance máme atd.).

Cíl semináře

Cílem semináře je zvládnutí principů agenturního zaměstnávání, pochopení rozdílů mezi agenturním a „normálním“ zaměstnáváním v jednotlivých oblastech zákonných ustanovení tak, aby se usnadnila spolupráce mezi uživatelem a agenturou a v případě zaměstnavatelů, kteří o spolupráci s agenturou práce teprve uvažují, také pomoc s rozpoznáním rozdílů v kvalitě agentury.

Komu je seminář určen

Všem zaměstnavatelům, kteří mají nebo chtějí mít na pracovištích agenturní zaměstnance.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod. 

 • Základní pojmy a principy agenturního zaměstnávání; agentura, uživatel, zaměstnanec a vztahy mezi nimi
 • Možnosti využití agentury práce
 • Povinnosti a práva jednotlivých účastníků v agenturním zaměstnávání; společné povinnosti
 • Rozdíl mezi závazkem vznikajícím při uzavření běžné pracovní smlouvy a pracovní smlouvy s agenturním zaměstnancem; případně dohody o pracovní činnosti
 • Dočasné přidělení; doba dočasného přidělení; ukončení (i předčasné) dočasného přidělení
 • Informace o pracovních a mzdových nebo platových podmínkách zaměstnance uživatele, který vykonává nebo by vykonával stejnou práci jako dočasně přidělený zaměstnanec a další zákonem stanovené náležitosti dohody o dočasném přidělení
 • Srovnatelné pracovní a mzdové podmínky (jak je to se mzdou, benefity, dovolenou a pracovními podmínkami u agenturního zaměstnance)
 • Kdo ukládá úkoly a řídí práci, kdo za co zodpovídá, jak je to s odpovědností za bezpečnost práce a vstupní prohlídkou
 • Pokyn k dočasnému přidělení a jeho smysl a obsah
 • Přechod do kmenového stavu zaměstnavatele
 • Omezení souběhu (§307 b) a další užitečné informace a vysvětlení různých oblastí v agenturním zaměstnávání 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská je absolventkou VŠB – TU v Ostravě a již dvanáct let pracuje ve společnosti zabývající se zaměstnáváním jako manažer a specialista zaměstnávání a odborník na pracovně právní záležitosti. Své zkušenosti od roku 2007 předává na odborných seminářích určených zejména vedoucím zaměstnancům, personálním manažerům, personalistům, mzdovým účetním a mistrům. Od roku 2014 poskytuje také přímé poradenství v pracovněprávní oblasti, které zahrnuje zpracování, úpravu a kontrolu  firemních předpisů a řešení běžných i méně běžných situací v personální práci jako je například opakování pracovních poměrů na dobu určitou, zástupy za mateřskou dovolenou, změny smluv apod. Je ředitelkou dvou společností zaměřených na obecně prospěšnou činnost.

St 12.10.2022

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.