Online seminář: Finanční minimum pro asistentky

  • Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D. Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.
V současné době neexistují žádné termíny
  • Management
  • HR a personalistika
  • Administrativní profese, asistentky

Úspěšné firmy vědí, co dělají a kam směřují. Ke správnému nasměrování je potřeba porozumět jazyku finančního řízení firmy a její ekonomice. Nemalou konkurenční výhodu má ten, kde se dobře orientuje v ekonomických kategoriích a výkazech nejen své firmy, ale také ve veřejně dostupných ekonomických informacích o firmách spolupracujících obchodních partnerů.

Cíl semináře

Stručně a srozumitelně vám pomůžeme získat vhled do finančních informací o firmě. Vysvětlíme v praxi používané ekonomické pojmy, principy a postupy. Seznámíme vás s celkovým pohledem na ekonomickou situaci firmy. Necháme vás nahlédnout do světa řízení firemních financí. Umožníme vám porozumět výpovědi účetních výkazů, na jejichž základě obchodní partneři hodnotí finanční pozici firmy.

Komu je seminář určen

Online seminář je určen pro asistentky působící ve firmách privátního sektoru různých oborů činnosti. Seminář je vhodný pro každého bez ohledu na ekonomické znalosti – všechny nezbytné účetní a ekonomické pojmy budou srozumitelně vysvětleny.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod

  • Jazyk podnikání – účetní versus manažerský pohled.
  • Ekonomická stránka existence firmy – výkonnost a solventnost.
  • Role financí v rámci firmy – identifikace finanční situace firmy.
  • Reporting – systém ekonomických informací o chodu firmy.
  • Zdroje ekonomických dat – výpověď účetních výkazů.
  • Hodnocení finančního zdraví – nástroj stanovení bonity firem.

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi.

Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.

Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.

Pavlína se ve své praxi věnuje ekonomickému poradenství ve firmách různých oborů a velikostí. Nejčastěji řeší praktické otázky finančního zdraví, řízení cash flow, kalkulací, tvorby rozpočtů a finančních plánů. V roce 2011 spoluzakládala poradenskou společnost PADIA, kde působí jako školitelka a interim finanční ředitelka pro řadu klientů. Čerpá rovněž ze zkušeností z pozice výkonné ředitelky mezinárodní konzultační firmy. Působila také jako univerzitní pedagog a je autorkou řady odborných publikací.