Personalistický koktejl pro náročné

 • Ing. Gabriela Rathouzská Ing. Gabriela Rathouzská
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management
 • HR a personalistika
 • Právo

Práce personality má značné dopady na podnik jako celek. Chyba může mít za následek vysokou pokutu, problémy se zaměstnanci, finanční poškození zaměstnance nebo firmy. Seminář je postaven s ohledem na chyby a omyly v praxi personalistů firem různých velikostí.

Cíl semináře

V personální praxi se často potýkáme s provozními problémy, málokdy však víme, co je vlastně vážný provozní důvod z hlediska zákona a judikatury, a proto se tomuto bodu budeme na semináři důkladně věnovat. K zajištění provozu firmy potřebujeme flexibilní zaměstnance - jak to udělat personálně správně  v souvislosti s druhem práce, mzdou a co je to vlastně zaručená mzda a skupina prací, to je další důležité téma tohoto semináře. Každý ví, že v pracovní neschopnosti nemůže zaměstnavatel dát výpověď, ale je to tak vždy? A  co se stane, když zaměstnanec onemocní ve výpovědní době? Zorientovat se a získat odpověď na tyto důležité otázky je dalším dílčím cílem. Další problémy, které se naučíte správně řešit jsou například: rodičovská dovolená z pohledu zaměstnavatele, dřívější návrat z rodičovské dovolené, návrat zpět na rodičovskou, pracovní pohotovost a přesčas, a také jak je to s rehabilitací nebo dentální hygienou jako překážkou v práci.

Komu je seminář určen

Kurz je určen zejména personalistům, HR manažerům, mzdovým účetním v soukromé i státní sféře (mzda i plat).

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

 • Vážné provozní důvody v souvislostech jako je dovolená, pracovní poměr na dobu určitou, dlouhodobé ošetřování nebo jiná vhodná úprava pracovní doby; co je a co není vážným provozním důvody, kdy se na ně může zaměstnavatel odvolávat a kdy to nelze. Dopady do provozní praxe.
 • Jak správně sjednat druh práce v pracovní smlouvě, souvislost s odměňováním a zaručenou mzdou, zařazení do skupiny prací; flexibilita pracovníka. Co to vlastně je zaručená mzda a co do ní patří a co ne. Druh práce a výpověď pro nadbytečnost.
 • Ochranná doba – mít výpovědní důvod nestačí. Problémy vznikající v souvislostí s pracovní neschopností ve výpovědní době. Jak počítat prodloužení pracovního poměru.
 • Vliv plánu směn na prodloužení zkušební doby o dobu celodenních překážek v práci (například o pracovní neschopnost).
 • Vyšetření a ošetření jako jiná důležitá osobní překážka v práci. Kdy platíme a kdy jen omluvíme, rozbor situací včetně rehabilitací a dentální hygieny. 
 • Základní povinnosti zaměstnance jako východisko pro výpověď pro porušení povinností. Co jsou to oprávněné zájmy zaměstnavatele a kdy zaměstnanec jedná proti nim. Příklady z judikatury.
 • Pracovní pohotovost, práce přesčas, práce ve svátek; provozní praxe, nároky zaměstnance a omezení v souvislostech práce přesčas, práce přesčas ve svátek či v pracovní pohotovosti. Příplatky a mzda.
 • Dělená směna v soukromé sféře jako ztížené pracovní prostředí.
 • Rodičovská dovolená z pohledu náhrady za zaměstnance, dřívější návrat z rodičovské dovolené, návrat zpět na rodičovskou a jak je to s otcem na rodičovské.

 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská je absolventkou VŠB – TU v Ostravě a již dvanáct let pracuje ve společnosti zabývající se zaměstnáváním jako manažer a specialista zaměstnávání a odborník na pracovně právní záležitosti. Své zkušenosti od roku 2007 předává na odborných seminářích určených zejména vedoucím zaměstnancům, personálním manažerům, personalistům, mzdovým účetním a mistrům. Od roku 2014 poskytuje také přímé poradenství v pracovněprávní oblasti, které zahrnuje zpracování, úpravu a kontrolu  firemních předpisů a řešení běžných i méně běžných situací v personální práci jako je například opakování pracovních poměrů na dobu určitou, zástupy za mateřskou dovolenou, změny smluv apod. Je ředitelkou dvou společností zaměřených na obecně prospěšnou činnost.

St 27.10.2021

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.