Povinnosti a odpovědnost orgánů obchodní korporace

 • Mgr. Michal Vepřek Mgr. Michal Vepřek
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Čt 8.12. PDF
Prezenční seminář  
i
Prezenční seminář
Prezenční účast v místě konání semináře.
Praha 3
Three Crowns Hotel****
5 980,00bez DPH
 • Management
 • Právo

Jaké mám jako člen představenstva/jednatel povinnosti? Co je to péče řádného hospodáře? Kdo a za jakých podmínek určuje mou odměnu? Jaké jsou důsledky porušení mých povinností? Možná si tyto či podobné otázky kladete.
V rámci tohoto semináře Vás seznámíme s tím, jaké mají povinnosti členové orgánů obchodní korporace (jednatelé, členové představenstva nebo správní rady, členové dozorčí rady, členové kontrolní komise), co musí člověk splnit, aby se mohl stát členem orgánu obchodní korporace a jaké jsou důsledky toho, pokud své povinnosti nebude plnit. Vysvětlíme Vám, co se rozumí „péčí řádného hospodáře“. Seznámíme Vás s tím, jaké jsou povinnosti člena orgánu obchodní korporace v případě úpadku. Popíšeme Vám, jakým způsobem může být člen orgánu obchodní korporace odměňován a jakou by měl mít s obchodní korporací sjednánu smlouvu. Popíšeme si, co je to trestní odpovědnost právnické osoby a jaké povinnosti související s touto problematikou musí splnit člen orgánu obchodní korporace.

Cíl semináře

Cílem je podat Vám komplexní pohled na povinnosti a s tím související odpovědnost člena orgánu obchodní korporace.

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro jednatele, členy představenstva/správní rady/dozorčí rady/kontrolní komise, prokuristy, tajemníky orgánů obchodní korporace, zaměstnance odpovědné za řádné vnitřní procesy v korporaci (corporate governance).

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

 • Právní předpisy upravující povinnosti členů orgánů obchodní korporace
 • Co musím splnit, abych se mohl stát členem orgánu obchodní korporace
 • Jaké mám hlavní povinnosti jako člen orgánu obchodní korporace
 • Péče řádného hospodáře
 • Smluvní úprava vztahu mezi obchodní korporací a členem
 • Povinnosti v případě úpadku obchodní korporace
 • Trestní odpovědnost právnické osoby a povinnosti člena orgánu obchodní korporace
 • Odpovědnost spojená s výkonem funkce člena orgánů obchodní korporace a sankce za porušení

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Mgr. Michal Vepřek

Mgr. Michal Vepřek

Mgr. Michal Vepřek je advokátem a společníkem společnosti VEPŘEK CASKA VLACHOVÁ advokátní kancelář s.r.o. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně. V advokacii působí od roku 2001. Sedm let působil v mezinárodní advokátní kanceláři Weil, Gotshal & Manges. Od roku 2008 rozvíjí spolu se svými partnery vlastní advokátní kancelář. Ve své praxi se zaměřuje zejména na oblast práva obchodních korporací (corporate governance) a pracovní právo. Vedle uvedených oblastí se věnuje oblasti obchodního práva a práva nemovitostí. Mezi jeho klienty patří velké české i mezinárodní obchodní korporace. Vedle advokátní praxe se věnuje lektorské činnosti v uvedených oblastech.

Čt 8.12.2022

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.