Praktický průvodce efektivními rozpočty

 • Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D. Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management
 • Účetnictví a daně

Připravujete finanční plány a rozpočty pro Vaši společnost? Přijďte se na chvíli zastavit a v diskusi lektorkou a s ostatními účastníky kurzu promyslet, zda jsou zavedené postupy ve Vaší firmě ty, které Vám přináší nejuspokojivější výsledky. Dozvíte se o možnostech praktického využití populárních metod tvorby rozpočtu podle aktivit (activity-based budgeting), konceptu BB (beyond budgeting) či ZBB (zero-based budgeting). A hlavně si na praktickém příkladu projdeme tvorbu pružného rozpočtu včetně jeho ekonomického vyhodnocení.

Cíl semináře

Při rozpočtování jde o optimálního nastavení a rozvržení kapacit firemních zdrojů. Tradiční metody tvorby rozpočtů často nedokáží naplňovat důležitou úlohu rozpočtů – prověřování toho, zda firemních zdrojů ve vztahu k procesům není spotřebováváno více, než jaký byl předpoklad. Motivační funkce rozpočtu bývá v rozporu s úkolem rozpočtu sloužit jako nástroj optimalizace a sladění podnikových činností. Na semináři se budeme zabývat zásadními otázkami: Nevytváří tradiční model rozpočtování řadu neefektivit? Je možné to dělat jinak? Co se skrývá pod pojmy ABB, BB a ZBB?
Společně objevíme možnosti tvorby rozpočtu Vaší firmy v souladu s její organizační strukturou tak, aby se rozpočty staly skutečným nástrojem pro řízení firmy a zároveň umožnily efektivní vedení a kontrolu na základě sestavených rozpočtů. Prakticky si vyzkoušíme sestavení tzv. master budgetu na základě nákladových kalkulací vstupů, propočtů výnosů a dalších parametrů, díky nimž bude rozpočet flexibilním nástrojem pro každodenní rozhodování.

Komu je seminář určen

Seminář je určen majitelům firem, manažerům a všem tvůrcům rozpočtů. Ať už máte zkušenosti v rozpočtování nebo se jim budete nově věnovat, přijďte si ověřit, zda v praxi využíváte nejvhodnější postup. Seminář je vhodný také pro aktivní ekonomické pracovníky a pracovníky controllingu, kteří si chtějí stále udržovat svůj rozhled.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

 • Plánovací proces a formy rozpočtů
 • Omezení a nedostatky tradičních systémů rozpočtování
 • Nové přístupy k tvorbě rozpočtů
 • Rozpočtování podle aktivit (activity-based budgeting)
 • Koncept BB (beyond budgeting)
 • Rozpočtování na nulovém základě – ZBB (zero-based budgeting)
 • Tvorba rozpočtové rozvahy, výsledovky a přehledu o peněžních tocích
 • Ekonomické vyhodnocení finančních plánů a rozpočtů

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.

Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.

Pavlína se ve své praxi věnuje ekonomickému poradenství ve firmách různých oborů a velikostí. Nejčastěji řeší praktické otázky finančního zdraví, řízení cash flow, kalkulací, tvorby rozpočtů a finančních plánů. V roce 2011 spoluzakládala poradenskou společnost PADIA, kde působí jako školitelka a interim finanční ředitelka pro řadu klientů. Čerpá rovněž ze zkušeností z pozice výkonné ředitelky mezinárodní konzultační firmy. Působila také jako univerzitní pedagog a je autorkou řady odborných publikací.

Po 3.6.2019

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.