Pravidla režimu práce na home office a jeho úskalí z hlediska BOZP

 • JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M. JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M.
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Út 8.11. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 970,00bez DPH
 • Management
 • HR a personalistika
 • Právo

V současné době se do popředí stále častěji dostává téma flexibility v práci a využití technologií pro vzdálenou komunikaci v týmech i s klienty či obchodními partnery. Jednou z možností je využití institutu tzv. home office. V současné době proto tato práce z domova přestává být vnímána jen jako benefit, nýbrž jako nutnost, jak zachovat plynulé fungování firmy a pracovních činností. Zaměstnavatele však musí i při této formě zaměstnávání zajistit BOZP stejně, jako by byl zaměstnanec na pracovišti zaměstnavatele.

Cíl semináře

Na tomto semináři získáte orientaci v základních pravidlech výkonu práce z domova spolu s možností využití. Dozvíte se  jak efektivně nastavit režim práce z domova, jaké dokumenty následně připravit a hlavně jak zajistit bezpečnost a ochranu zdraví při práci zaměstnance  a jak řešit pracovní úraz tohoto zaměstnance. Seminář poskytne odpovědi na časté otázky a praktické rady.

Komu je seminář určen

Seminář je určen: všem zaměstnavatelům,  zejména personalistům, pracovníkům BOZP, právníkům, účetním a i statutárním zástupcům a ředitelům

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 • Dohoda o výkonu práce z domova, doporučený obsah
 • Dokumentace při využití home office
 • Rozvrhování a evidence pracovní doby
 • Přesčasy a pracovní pohotovost
 • Náklady spojené s výkonem práce z domova a jejich kompenzace
 • Zajištění BOZP
 • Pracovní úraz v době „home office“
 • Zproštění se povinnosti k náhradě odškodnění
 • Ochrana osobních údajů v souvislosti s pracovními činnostmi mimo pracoviště zaměstnavatele

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M.

JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M.

je zkušenou právničkou a lektorkou s mnohaletou praxí zejména v oblasti pracovního a korporátního práva a závazkových vztahů. Kromě právního poradenství se zabývá mediací, je autorkou odborných knih a článků a v neposlední řadě působí jako rozhodce u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Jako lektorka se mimo jiné zaměřuje i na nejaktuálnější změny v právních oblastech (např. nový občanský zákoník nebo Obecné nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR).

Út 8.11.2022

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.