Remote management - vedení virtuálního týmu

 • Mgr. Olga Svobodová, Assoc CIPD Mgr. Olga Svobodová, Assoc CIPD
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management

Spolupráce na dálku je v současné globální ekonomice běžným jevem. Ať jsme vzdáleni desítky kilometrů nebo několik časových pásem, vedení a motivace týmu se bez každodenního osobního kontaktu stává prubířským kamenem manažerských schopností. Jak nastavit pravidla spolupráce? Jakými prostředky překonávat komunikační bariéry? Jak budovat týmového ducha, když se s kolegy potkáváme jen přes monitor počítače?

Cíl semináře

Na semináři zjistíme, jaké jsou výhody a omezení různých typů virtuálních týmů a za jakých podmínek je spolupráce na dálku vhodná. Budeme se věnovat efektivním metodám řízení i technologiím, které spolupráci na dálku usnadní. Zaměříme se na výběr kolegů pro spolupráci na dálku, a na praktické postupy, jak udržet motivaci a výkon týmu na vysoké úrovni. Zjistíme, jak podpořit týmovou spolupráci i v kulturně smíšeném týmu. Podíváme se na specifika vedení na dálku v porovnání s tradičními manažerskými postupy a na to, jak připravit sebe sama na roli manažera virtuálního týmu.   

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro manažery virtuálních týmů, projektové manažery, kteří řídí projekty na dálku, a manažery nebo HR manažery, kteří zvažují zavedení nebo chtějí rozvíjet remote management v organizaci.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

 • Kdy je spolupráce na dálku vhodná, a jak pro ni přizpůsobit pracovní cíle, úkoly a role v týmu
 • 6 typů virtuálních týmů – jaký je ten Váš a co vyžaduje v praxi
 • 3 klíčové oblasti vedení na dálku: důvěra, komunikace a motivace
  • Budování důvěry a vztahu na dálku
  • Dohoda o způsobu spolupráce a komunikace s virtuálním týmem
  • Jak efektivně používat komunikační technologie
  • Sdílení vize a cílů, formulace úkolů pro virtuální tým
  • Jak předejít demotivaci v prostředí virtuální spolupráce
 • Podle čeho vybírat zaměstnance do virtuálního týmu
 • Jak nastartovat a dlouhodobě udržet „týmového ducha“ virtuálního týmu
 • Jak si poradit s kulturní diverzitou při spolupráci na dálku
 • Klíčové kompetence manažera virtuálního týmu

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Mgr. Olga Svobodová, Assoc CIPD

Mgr. Olga Svobodová, Assoc CIPD

V roli HR manažera jsem za více než 10 let působení v mezinárodních IT a technologických firmách získala zkušenosti se strategickým řízením HR především ve změnových fázích – rozvoj firmy, startup, M&A i reorganizace. V posledních letech kombinuji HR projekty a lektorování kurzů měkkých dovedností.
Vystudovala jsem andragogiku a personální řízení na FF UK a humanitní studia na FHS UK. Jsem certifikovanou systemickou koučkou (Innergy, 2017), u Nottingham Business School jsem získala CIPD Postgraduate Diploma v HR Managementu. V současné době studuji tanečně pohybovou terapii u Moving Self Institut.

Čt 19.9.2019

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.