Včelí královna - aneb Rovnováha mezi výkonem a smyslem pro ženy manažerky

Do 31.12.2019 sleva 20%
 • Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC
 • Management
 • Soft skills - měkké dovednosti
 • Příspěvkové organizace, zdravotnictví, školství

Žena na vedoucí pozici – úspěšná, a přesto nespokojená… Jak častý obrázek.
Úspěch se dostavil, přesto: „něco tomu“ schází… Z nadšení zbyla bohužel především únava. Pořád soutěžím, pořád někomu něco dokazuji, neustále ve střehu a v tlaku, kolik jen sil mě stojí, než vysvětlím (a prosadím) své záměry… a přitom, kde je pak moje radost, tvořivost, intuice, dobrodružství, objevování, vztahy…. Zkrátka, kde jsem já?
Ženy umějí být v podnikání stejně úspěšní jako muži. Mužům podnikatelský úspěch jako takový stačí, cítí se v něm dobře, dává jim smysl i cíl, nabíjí je sám o sobě. Ženy - manažerky se v prostředí dosahování výkonu necítí úplně komfortně, často samy ani nevědí přesně, proč.
Hledání rovnováhy mezi výkonem a radostí je pak pro ženu manažerku klíčová otázka, trvalé téma, které není možné pominout. Co musí žena manažerka pochopit a po kterých mostech přejít, aby si mohla v klidu a přesvědčivě stát za tím, že to, co a jak cítí, je stejně důležité jako to, co a jak dělá?

Cíl semináře

Dvoudenní program je určen výhradně pro ženy na manažerských pozicích. V bezpečném prostředí a s ohledem na individuální přístup si na prvním dni kurzu pojmenujeme principy a parametry manažerského prostředí a naučíme se vidět, odlišovat, využívat a oceňovat přínosy mužského a ženského principu.
V druhém dni pojmenujeme základní ženské potřeby a budeme hledat možnosti, jak je v prostředí zaměřeném na výkon naplnit a uspokojit.
Jak v roli manažerky vyvážit výkon a zároveň se přijímat taková, jaká jsem. Jak se nebát vidět své přednosti i slabiny. Jak víc plynout a zároveň vědět, že jsem sama v sobě v pořádku i v mužském prostředí zaměřeném na boj, soutěž a výkon. Jak si zargumentovat, že si mohu důvěřovat v tom, co cítím a stát si za tím. Jak vyvážit tlak požadavků a potřebu být v souladu se sebou a i se svým týmem? Jak spolu-prožívat radost a emoce, na které vlastně není čas, bez kterých to ale nemá smysl a šťávu?

Komu je seminář určen

Seminář je určen těm ženám na vedoucí pozici, které na denní úrovni čelí tlakům a požadavkům na výkon a přitom cítí, že svět by mohl být hezčí a radostnější, kdyby to „tak nějak víc plulo“.

Program

Dvoudenní seminář 9:00 - 15:30 hod

Den 1:

 • Manažerská role, její poslání, hranice a limity
 • Mužský a ženský princip, jak fungují
 • Rysy rovnováhy, minimum nutného, maximum možného
 • Podmínky a rámce sebepřijetí
 • Silné stránky
 • Role myšlení a intuice

Den 2:

 • Použití jednotlivých částí ženského principu v manažerském životě, přínosy a limity: 
 • Osobní vnitřní emoční zdroj
 • Potřeba pečovat 
 • Potřeba tvořit vztahy a sítě 
 • Potřeba vnímat širší souvislosti a „ženský“ způsob práce s časem
 • Potřeba vnímat všechna nebezpečí, rizika a limity
 • Potřeba myslet na zítřek, tvorba rezervních zdrojů
 • Potřeba dělat věci jinak a reagovat na právě aktuální stav, inovace a nové / jiné postupy
 • Potřeba pociťovat sounáležitost, radost a smysl v každém okamžiku 
 • Potřeba promítnout do svého okolí sebe sama, potřeba být v souladu sama se sebou
 • Potřeba používat intuici a prožívat radost a krásu

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka po oba dny.

Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC

Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC

Autorka originálního konceptu obrany proti manipulaci, trenérka a konzultantka s 15letou praxí v boji proti manipulátorům, jak v prostředí firem, tak v obchodních či osobních vztazích. Pomáhá tam, kde je potřeba pročistit vzduch a (znovu) vybudovat otevřenou komunikaci založenou na respektu a souladu potřeb všech zúčastněných.

St 8.4. - Čt 9.4.2020

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.