Výchova a porucha atachementu, syndrom CAN (akreditovaný seminář MŠMT)

  • PhDr. Mgr. Sáva Arabadžiev PhDr. Mgr. Sáva Arabadžiev
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Po 24.10. PDF
Prezenční seminář  
i
Prezenční seminář
Prezenční účast v místě konání semináře.
Praha 3
Three Crowns Hotel****
3 990,00bez DPH
  • Školství

Výchova dítěte je v každé společnosti, v každém jejím období vývoje náročným procesem. O procesu hovoříme proto, že jí nelze hodnotit z krátkodobého pohledu, což mnohdy děláme. Efektivita výchovy spočívá právě v její dlouhodobosti, ritualizaci, a také osobnostního nastavení rodiče, jeho schopností a dovedností. Účelem semináře není získat komplexní návod na výchovu dítěte, ale vytvoření nadhledu jak nad svým způsobem výchovných principů, tak nad sebou jako vychovatelem.

Cíl semináře

Cílem semináře není komplexní a taxativní výklad problematiky, ale výklad se zaměřením na problematiku příčin chování dítěte, změn v chování, které dítě provázejí v kompararci s praxí. Ponořením se do problematiky může dojít k pochopení pedagogem (učitelem, rodičem, vychovatelem) a tedy lepší orientaci v symptomatologii. Pochopením také docházíme k nadhledu nad situací a lépe se nám hledají účinné prostředky výchovy, lépe se nám vytváří podmínky pro jednání s jedincem. Opuštění dítěte, absence jednoho či druhého rodiče (potažmo obou), zanechává v dítěti traumatizující zkušenost, a to jak z vědomé roviny jeho vnímání a prožívání, tak z roviny podvědomé a nevědomé. Stejně tak dítě ovlivňuje prostředí zatížené syndromem CAN.

Komu je seminář určen

Seminář je určen všem osobám, kteří se na výchově nějakým způsobem podílejí. Tedy je určen pro rodiče, učitele, psychology, speciální pedagogy, vychovatele ve školních družinách, dětských domovech, nebo výchovných ústavech.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

  • Teorie atachementu
  • Pocit jistoty a bezpečí
  • Atachement a budoucí vztahy
  • Porucha atachementu
  • Příčiny syndromu CAN
  • Projevy syndromu CAN
  • Syndrom přizpůsobení
  • Terapeutické zásahy

 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

PhDr. Mgr. Sáva Arabadžiev

PhDr. Mgr. Sáva Arabadžiev

Český etoped s třicetiletou praxí s řešením šikany. V současnosti je ředitelem výchovného ústavu Pšov pro chlapce ve věku 15 - 18 let. Vystudoval Pedagogickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem a Pedagogickou fakultu UJAK v Praze, absolvoval 5ti letý sebezkušenostní výcvik v psychoterapii. V současnosti spolupracuje s mnoha základními a středními školami, s aktivní součinností při řešení šikany. 10 let provozuje praxi v soukromé psychoterapeutické ambulanci a je mediátorem, vyškoleným AM ČR. Je soudním znalcem v oboru výchovy a vzdělávání.

Po 24.10.2022

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.