Akademie pro začínající obchodní zástupce

Do 31.12.2019 sleva 20%
 • Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC
 • Management
 • Obchod a marketing
 • Soft skills - měkké dovednosti

Obchod vždy stál na vrcholu „firemního potravního řetězce“. V dnešní době tento fakt nabývá obzvláštní důležitosti. Konkurence v oblasti výrobků a poskytování služeb je čím dál silnější. Na trhu hledá své zákazníky mnoho úplně identických výrobků i služeb. A který výrobek nebo služba v této soutěži vyhraje? Ten, který má za sebou „dobré jméno“ a dobré vztahy. A obchodníka, který toto chápe a umí zrealizovat. Kde takového člověka ale v dnešní době najít?
Možná máte tyto talentované lidi v řadách svých zaměstnanců a možná chybí jen malý kousek k tomu, aby své talenty a schopnosti projevili. Možná jste v situaci, kdy prostě musíte podpořit prodejní dovednosti Vašich lidí proto, že jiné nemáte.
Ať je to jakkoli, kurz Obchodní akademie nabízí možnost jisté „rekvalifikace“ obchodníků.
Každá firma potřebuje kvalitní obchodníky. Najít je na trhu (a zaplatit za ně někdy opravdu horentní sumy) je samozřejmě jedna z možností. Očekáváme pak, že takový člověk bude obchodník tzv. „hotový“, čili že se dokáže na trhu pohybovat okamžitě a úspěšně. V realitě ale zhusta přichází rozčarování, protože i „hotový“ obchodník se musí sžít s produktem, firmou, se zákazníky… a to chvíli trvá a náklady rostou…
Jiná možnost je podívat se do vlastních řad, tj. mezi stávající zaměstnance, kteří už s firmou a produktem sžití jsou a chápou, jak jejich trh funguje. A z nich kultivovat obchodníky, kteří budou věrohodnou tváří firmy na trhu. Právě pro ty to lidi je určena Obchodní akademie, která těm, kteří už znají produkt a firmu, ještě dodá užitečné znalosti a praktické obchodní postupy.

Cíl semináře

Cílem semináře je rozvinout a zvýšit obchodní jistotu a flexibilitu těch, kteří jsou tváří svých firem na trhu.
Ukážeme si, CO jsou povinné kroky v řemesle obchodníka, které vedou k úspěchu. Vysvětlíme si, JAK je zrealizovat a podělíme se s Vámi o užitečné obchodní typy a triky. Ukážeme si také, jakou roli v tom všem hraje nálada, přesnost, kázeň, respekt a ochota pojmenovat hranice a nést riziko.

Komu je seminář určen

Seminář je určen jak pro stávající firemní obchodníky, kteří chtějí ještě více rozvinout svůj obchodnický talent, tak i pro obchodníky budoucí, kteří se na tuto pozice chtějí nebo potřebují posunout.

Program

4 x celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

Účastník si z kurzu odnese:

 • Pochopení a přijetí role obchodníka
 • Základní postupy, jak mluvit s klientem: na co se ptát, na co a jak dávat zpětnou vazbu, jak zjišťovat potřebu a jak uzavřít dohodu
 • Orientaci v obchodním jednání, čili jak udržet kázeň, nenechat se odvést jinam, souhlasit jen s tím, s čím souhlasit chce
 • Jistotu v emočních reakcích: ovládat strach při tlaku, nebát se sdělovat rizika a limity a umět vyvolat atmosféru pochopení a klidu
 • Kousek obchodní praxe: nácviky používání obchodních postupů v modelových situacích

1. den (2.3.2020)

Přijetí role obchodníka, komunikační dovednosti obchodníka

 • Role obchodníka: co to znamená prodávat produkt své firmy
 • Naslouchání protistraně a zpětná vazba vůči klientovi
 • Řešení námitek
 • Jak definovat (své) hranice a schopnost odmítnout

2. den (16.3.2020)

Proces vyjednávání, užitečné typy a triky

 • Fáze vyjednávacího procesu
 • Kladení otázek a přesné zjištění potřeb, ověřování zjištěného
 • Komunikace rizik a limitů
 • Tvorba dohod

3. den (30.3.2020)

Emoce a vyjednávání pod tlakem

 • Sdělování emocí
 • Manipulační triky a reakce na ně
 • Práce s hněvem a strachem
 • Péče o osobní odolnost

4. den (20.4.2020)

Trénink a nácviky obchodních dovedností, sehrávky modelových situací

 • Řešení individuálních klientských případů
 • Sehrávky modelových situací

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC

Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC

Autorka originálního konceptu obrany proti manipulaci, trenérka a konzultantka s 15letou praxí v boji proti manipulátorům, jak v prostředí firem, tak v obchodních či osobních vztazích. Pomáhá tam, kde je potřeba pročistit vzduch a (znovu) vybudovat otevřenou komunikaci založenou na respektu a souladu potřeb všech zúčastněných.

Po 2.3. - Po 20.4.2020

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.