Alternativní zdroje financování pro školy a školská zařízení (on-line seminář v rozsahu 2,5 hodin)

  • Ing. Petra Schwarzová Ing. Petra Schwarzová
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
V současné době neexistují žádné termíny
  • Školství

Ředitelům nestačí pouze dobře hospodařit se svěřenými finančními prostředky, ale je třeba, aby vynakládali úsilí na získání nadnormativních zdrojů financování, které přinesou do rozpočtu peníze „navíc“ pro zatraktivnění a modernizaci výuky.

Cíl semináře

Cílem semináře je získání detailních informací, jak realizovat doplňkovou činnost v souladu s legislativou a zásadami zřizovatele, jak získat finanční prostředky z programů EU, jak získat finanční zdroje nad rámec svých nároků pro společné vzdělávání apod.

Komu je seminář určen

Seminář je určen ředitelům škol a školských zařízení.

Program

Živé vysílání 14,00 - 16,30 hod.

  • Zdroje financování škol, jejich dělení a alokace těchto zdrojů.
  • Doplňková činnost, její možnosti, zásady správné realizace, její benefity a úskalí.
  • Praktický příklad tvorby směrnice pro doplňkovou činnost.
  • Tvorba kalkulace a ostatní nezbytná dokumentace.
  • Ostatní možné zdroje financování z projektů a programů EU v oblasti školství a jejich správné použití v souladu s legislativou v ČR.
  • Aktuální informace k datu konání semináře.

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Ing. Petra Schwarzová

Ing. Petra Schwarzová

Pracuje ve školství více než 30 let, ve vedoucích funkcích téměř 20 let. V roce 2013 byla jmenována ředitelkou gymnázia. Zároveň také působí jako lektorka se zaměřením na financování škol, na projektovou činnost v rámci programů EU a management ve školství. Je akreditovanou lektorkou pro společné vzdělávání. Zároveň publikuje do řady odborných časopisů.