Asertivita a její využití ve škole - jak slušně prosadit svůj názor

  • Mgr. Rudolf Hadrava Mgr. Rudolf Hadrava
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Pá 15.11. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
3 970,- Kč bez DPH
  • Školství
  • Soft skills - měkké dovednosti

Konfliktní situace v práci, ve škole i doma jsou pro nás většinou velmi stresující a jsou hrozbou pro naši výkonnost a pohodu. Asertivní jednání nám napomáhá prosazovat si svůj názor, vyjadřovat své myšlenky, dojmy a zároveň naslouchat druhým. Je považována za správný styl komunikace a chování. Aby nám bylo asertivní jednání vlastní, je důležité se mu učit již od raného věku. Dítě z velké části ovlivňuje rodina a škola. Proto by se měl klást značný důraz právě v těchto prostředích na správné jednání. Zjistěte, co všechno můžete pro efektivní řešení náročných situací ve škole udělat a zvýšit tak šanci domluvit se s co největším počtem lidí, kolegů, žáků a rodičů na principu oboustranné spokojenosti (WIN – WIN).

Cíl semináře

Účastníci dostanou tipy, jak zvládat obtížné situace při komunikaci se svými kolegy, žáky a rodiči. Uvědomí význam empatie, která může významně snižovat negativní emoční hladinu při komunikaci a zvládat oprávněné i neoprávněné námitky kolegů, žáků a rodičů. Naučí se jednat s rozčilenými lidmi, sdělovat i nepříjemnou pravdu a zvýší tak svou efektivitu jednání při krizových situacích. Seznámí se základními technikami asertivního jednání, pomocí nichž lze zvládat oprávněné i neoprávněné námitky kolegů, žáků a rodičů. Uvědomí si, jaké jsou bariéry v komunikaci a co způsobují. Naučí se, jak reagovat na oprávněnou i neoprávněnou kritiku. Dostanou tipy, jak jednat s rozčilenými lidmi, sdělovat i nepříjemnou pravdu a zvýšit tím svou efektivitu jednání při krizových situacích. Získají tak větší sebejistotu při vystupování ve třídě a při působení na kolegy, rodiče a žáky. 

Komu je seminář určen

Ředitelé škol a školských zařízení, učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé gymnázií, učitelé SOŠ a SOU, vychovatelé školských zařízení, učitelé ZUŠ a SUŠ a všem lidem, kteří chtějí zvýšit svou schopnost domluvit se bez hádek a konfliktů s co největším počtem lidí.

Program

Živé vysílání 8:30 - 13:30 hod.

  • Pravidla a nástroje efektivní komunikace – prevence konfliktů
  • Typy chování a manipulací a obrana proti nim.
  • Asertivní přijetí oprávněné a neoprávněné kritiky a reakce na ně
  • Asertivita v pedagogických podmínkách
  • Asertivní techniky a jejich použití ve škole
  • Asertivní učitel a asertivní kázeň
  • Shrnutí

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi.

Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Mgr. Rudolf Hadrava

Mgr. Rudolf Hadrava

Absolvoval Filosofickou a Pedagogickou fakultu. Původně působil jako pedagog. Následně pracoval ve středně velkých i nadnárodních společnostech, kde získal dlouholeté obchodní, manažerské a lektorské zkušenosti. Je rovněž absolventem řady odborných kurzů zaměřených na oblast manažerských dovedností, obchodní psychologie, obchodních dovedností a mezilidské komunikace. Nabyté zkušenosti nyní uplatňuje na pozici lektora a konzultanta. Jeho lektorská praxe činí 18 let.

Pá 15.11.2024

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.