Bitcoin od „A“ do „Z“ pro obchodní korporace a podnikatele

 • JUDr. Adam Lokaj JUDr. Adam Lokaj
 • Jan Dvořák Jan Dvořák
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Po 26.9. PDF
Prezenční seminář  
i
Prezenční seminář
Prezenční účast v místě konání semináře.
Praha 3
Three Crowns Hotel****
7 490,00bez DPH
 • Management
 • HR a personalistika
 • Právo
 • Účetnictví a daně

Bitcoin se poslední dobou stává hlavním tématem pro mladou aktivní generaci, která se snaží vyhnout vysoké inflaci, jež má za následek znehodnocování finančních úspor. Jelikož jedním z řešení je Bitcoin, měly by na tento trend rovněž reagovat české obchodní korporace a podnikatelé obecně. Za předpokladu, že začnou nabízet svým zaměstnancům benefity v podobě pravidelných příjmů v Bitcoinu, je pravděpodobné, že zvýší svou konkurenceschopnost na trhu práce. Pokud se rozhodnou přijímat za své výrobky, zboží či služby Bitcoin, mohou tak získat novou atraktivní klientelu. Ostatně měly by následovat velké nadnárodní korporace typu automobilky Tesla nebo českou obchodní korporaci Alza.

Cíl semináře

Cílem semináře je komplexní praktický rozbor problematiky Bitcoinu pro české obchodní korporace a podnikatele. V rámci semináře budou představeny možnosti zařazení Bitcoinu do podnikání. V průběhu semináře budou účastníci seznámeni s jednotlivými kroky a způsoby adopce včetně právních, účetních a daňových aspektů. 

Komu je seminář určen

Personalisté, mzdové účetní, vedoucí zaměstnanci, zástupci statutárních orgánů obchodních korporací, obchodní manažeři, podnikoví právníci a další.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

 • Úvod do Bitcoinu
 • Popsání důvodů, proč by se měla obchodní korporace o Bitcoin zajímat
 • Jak Bitcoin legálně získat do obchodní korporace
 • Jak bezpečně uschovat Bitcoin v rámci korporace
 • Příjem Bitcoinu za prodej výrobků, zboží či služeb (Lightning Network, kamenné obchody, e-shopy)
 • Výplata části mzdy či benefitů v Bitcoinu
 • Účetní aspekty adopce Bitcoinu
 • Daňové aspekty adopce Bitcoinu
 • Dotazy

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

JUDr. Adam Lokaj

JUDr. Adam Lokaj

Právník, odborný lektor a autor knihy Adopce Bitcoinu pro obchodní korporace. Je držitelem magisterského titulu z oboru právo a právní věda z Univerzity Palackého v Olomouci a držitelem akademického titulu JUDr. v oblasti občanského práva z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Krom výše uvedené publikace lektor pravidelně publikuje v odborných právnických časopisech. Jako odborný lektor se mimo jiné zaměřuje na právní aspekty Bitcoinu a jeho adopci českými obchodními korporacemi.

Jan Dvořák

Jan Dvořák

Programátor, nadšenec do technologií, open-source vývoje a Bitcoinu. Vystudoval obor technické lyceum na střední průmyslové škole elektrotechnické v Olomouci a od té doby se věnuje IT činnosti. Založil projekt BtcPlatby.cz, se kterým se snaží o adopci Bitcoinu v malých i středních podnicích, kterým pomáhá s technickým řešením.

Po 26.9.2022

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.