Digital collectibles a NFT

 • JUDr. Tomáš Elbert JUDr. Tomáš Elbert
 • Mgr. Petr Kučera Mgr. Petr Kučera
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Po 6.3. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 990,00bez DPH
 • Management
 • Právo

Víte, jak vypadají NFT pod kapotou? Tento seminář by Vás měl provést tím, co dnešní NFT umí a neumí a jaké to má právní aspekty. Dozvíte se například proč NFT může vypadat jinak na Opensea a jinak ve Vaší peněžence, k čemu všemu můžete obrázek spojený s NFT používat nebo na co si dát pozor u play-to-earn her a další zajímavosti spojené s tímto fenoménem.

Cíl semináře

NFT jsou často prezentována buď jako převratná technologie nebo jako neživotaschopný hype. Tak nebo jinak o nich hovoří takřka každý na kryptoscéně. Avšak nejen v rámci masového ale i uvnitř odborného diskurzu k NFT se objevuje celá řada zjednodušujících až zavádějících tvrzení. Cílem semináře je podívat se na NFT podrobněji, a to jak z pohledu technického, tak právního. Seminář zasadí některá odvážná tvrzení o NFT do kontextu a zároveň vyvrátí určité mýty, které NFT provázejí.

Komu je seminář určen

Seminář je primárně určen všem nadšencům do kryptoativ, kteří mají zájem se dozvědět něco více o NFT a souvisejících právních aspektech z řad začátečníků a mírně pokročilých, případně pro ty, kteří sice rozumí technické stránce NFT, ale mají zájem se dozvědět více o právních aspektech.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 • Co to je NFT
  • NFT a smart-contract
  • NFT a metadata
  • Co umí NFT?
  • NFT standardy, aneb co od nich můžeme očekávat?
  • Právní povaha NFT
  • Royalties a prodejní platformy
 • Nejčastější použití a související právní aspekty
  • Digital art & collectibles
  • Gaming a metaverse
  • Frakcionalizace

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře.

Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den.

JUDr. Tomáš Elbert

JUDr. Tomáš Elbert

Tomáš je zkušeným advokátem s více než 10letou praxí. Právní služby týkající se kryptoměn poskytuje od roku 2016. Na téma držení kryptoměn za života i po něm publikoval příručku a rovněž o kryptu příležitostně přednáší studentům na VŠE a na letní škole ECCEDU. Dlouhodobě se zasazuje o smysluplnější regulaci kryptoaktiv v tuzemsku. Tomáš věří, že altcoiny neohrožují bitcoin a že self-custody se nevylučuje zprostředkovanými kryptoslužbami.

Mgr. Petr Kučera

Mgr. Petr Kučera

Petr se ve své praxi zaměřuje především na právo ICT, kryptoměn a ochranu osobních údajů. V advokacii se pohybuje již od roku 2013, advokátem je od roku 2019. Před studiem na právnické fakultě studoval informatiku a nabyté znalosti dnes využívá v rámci své právní praxe.

Po 6.3.2023

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.