Držba a dědictví kryptoaktiv

 • JUDr. Tomáš Elbert JUDr. Tomáš Elbert
 • Mgr. Petr Kučera Mgr. Petr Kučera
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Út 2.5. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 990,00bez DPH
 • Management
 • Právo

Máte kontrolu nad svými bitcoiny, altcoiny, tokeny či NFT? Jaké máte možnosti jejich zabezpečení, co k tomu říká zákon a podléhá krypto insolvenčnímu či exekučnímu řízení? Víte, jak správně zajistit přechod kryptoaktiv na pozůstalé? O tom a mnoha dalších praktických aspektech spojených s vlastnictvím kryptoaktiv si budete povídat s ostřílenými kryptoadvokáty.

Cíl semináře

Cílem semináře je vyvrátit mýty o anonymitě a nedotknutelnosti kryptoaktiv ze strany policie, exekutora či insolvenčního správce a vysvětlit rozdíly mezi „bank coinem“, který máte uložený u zprostředkovatele, a bitcoinem. Vysvětlit základní aspekty společného jmění manželů a dědictví v souvislosti s kryptoaktivy a ukázat účastníkům jakým způsobem lze zabezpečit kryptoaktiva za života i pro případ smrti či nemohoucnosti.

Komu je seminář určen

Seminář je určen všem, kdo mají zájem prohloubit si praktické znalosti o kryptoaktivech z pohledu práva a připravit se tak lépe na nejrůznější životní situace.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 • Formy kryptoaktiv
  • právní povaha bitcoinu a kryptoaktiv
  • bank coin – kyc coin – bitcoin
  • výhody jiných forem investic do kryptoaktiv
 • Krypto za života
  • vlastnictví kryptoaktiv
  • výkon rozhodnutí (trestní řízení a civilní a správní postih)
  • kryptoaktiva v manželství
 • Krypto po životě
  • dědění kryptoaktiv
  • zabezpečení kryptoaktiv pro své blízké

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře.

Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den.

JUDr. Tomáš Elbert

JUDr. Tomáš Elbert

Tomáš je zkušeným advokátem s více než 10letou praxí. Právní služby týkající se kryptoměn poskytuje od roku 2016. Na téma držení kryptoměn za života i po něm publikoval příručku a rovněž o kryptu příležitostně přednáší studentům na VŠE a na letní škole ECCEDU. Dlouhodobě se zasazuje o smysluplnější regulaci kryptoaktiv v tuzemsku. Tomáš věří, že altcoiny neohrožují bitcoin a že self-custody se nevylučuje zprostředkovanými kryptoslužbami.

Mgr. Petr Kučera

Mgr. Petr Kučera

Petr se ve své praxi zaměřuje především na právo ICT, kryptoměn a ochranu osobních údajů. V advokacii se pohybuje již od roku 2013, advokátem je od roku 2019. Před studiem na právnické fakultě studoval informatiku a nabyté znalosti dnes využívá v rámci své právní praxe.

Út 2.5.2023

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.