Finanční analýza pro účetní – buďte partnerem managementu firmy

  • Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D. Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
  • Účetnictví a daně

O výsledky finanční analýzy se zajímá management společnosti, ale také akcionáři, banky, obchodní partneři či potenciální investoři. Jelikož zdrojem dat pro finanční analýzu jsou především informace z finančního účetnictví, postavení účetních specialistů při poskytování kvalitních informací pro manažerská rozhodování nabývá na významu.

Cíl semináře

Hlavním přínosem tohoto kurzu je umožnit účetním poskytnout kvalitní informace podstatné pro management firmy s použitím efektivního nástroje finanční analýzy. Na školení získáte více jistoty při komunikaci s podnikovými ekonomickými a finančními manažery. Naučíme vás vidět ve výkazech silné a slabé stránky ekonomiky firmy. Získáte praktické dovednosti, jak předávat informace, které z účetnictví zajímají manažery a co z nich potřebují vyčíst. Zvládnete jednoduchou metodiku finanční analýzy s využitím informací z účetní závěrky existujícího subjektu na příkladu obchodní a výrobní firmy.

Komu je seminář určen

Seminář je určen účetním specialistům účtujícím podle prováděcí vyhlášky č. 500/2002 Sb. Ať už máte zkušenosti s finanční analýzou nebo se jí budete nově věnovat, přijďte si ověřit, zda v praxi využíváte nejvhodnější postup. Seminář je užitečný také aktivním účetním, kteří si chtějí stále udržovat svůj rozhled a zvyšovat svou přidanou hodnotu na trhu.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

  • Zdroje ekonomických dat – účetní výkazy a jejich provázanost pohledem manažera
  • Výsledky hospodaření v účetním a manažerském pojetí
  • Charakteristiky finančního zdraví firmy
  • Analýza likvidity na základě rozvahy
  • Analýza zadluženosti na základě rozvahy
  • Analýza aktivity na základě údajů z rozvahy a výsledovky
  • Analýza rentability na základě rozvahy, výsledovky a výkazu o peněžních tocích
  • Komplexní příklad vyhodnocení ekonomického zdraví firmy na základě rychlého testu bonity

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.

Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.

Pavlína se ve své praxi věnuje ekonomickému poradenství ve firmách různých oborů a velikostí. Nejčastěji řeší praktické otázky finančního zdraví, řízení cash flow, kalkulací, tvorby rozpočtů a finančních plánů. V roce 2011 spoluzakládala poradenskou společnost PADIA, kde působí jako školitelka a interim finanční ředitelka pro řadu klientů. Čerpá rovněž ze zkušeností z pozice výkonné ředitelky mezinárodní konzultační firmy. Působila také jako univerzitní pedagog a je autorkou řady odborných publikací.

Čt 14.11.2019

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.