Fond kulturních a sociálních potřeb pro školy a školská zařízení po změnách od 1.1.2024

  • Ing. Petra Schwarzová Ing. Petra Schwarzová
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
St 4.12. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
2 990,- Kč bez DPH
  • Školství

Na řediteli školy závisí, zda je FKSP čerpáno v souladu se stanovenými pravidly, které se z důvodu konsolidačního balíčku rapidně změnily pro rok 2024. Seminář se proto dotkne aktuálních změn v oblasti čerpání benefitů v souvislosti s legislativními změnami a její aplikace do praxe. Zároveň se budeme zabývat i daňovým dopadem na čerpání benefitů z FKSP. Jelikož v dané oblasti došlo pro rok 2024 také k velkým změnám.

Cíl semináře

Cílem semináře je detailní seznámení s možnostmi tvorby a čerpání fondu FKSP po změnách v rámci konsolidačního balíčku vlády.

Komu je seminář určen

Seminář je určen ředitelům, ekonomickým pracovníkům škol a školských zařízení.

Program

Živé vysílání 14,00 - 17,30 hod. 

  • Legislativa související s čerpáním FKSP
  • Změny v legislativě v důsledku konsolidačního balíčku (např. Zákon o rozpočtových pravidlech, Zákon o dani z příjmu, změny v prováděcích předpisech).
  • Zodpovědnost za FKSP a tvorba rozpočtu
  • Správné čerpání FKSP v souvislosti s novou legislativou
  • Zdaňování benefitů FKSP a jejich dopad na rozpočet školy

 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Ing. Petra Schwarzová

Ing. Petra Schwarzová

Pracuje ve školství více než 30 let, ve vedoucích funkcích téměř 20 let. V roce 2013 byla jmenována ředitelkou gymnázia. Zároveň také působí jako lektorka se zaměřením na financování škol, na projektovou činnost v rámci programů EU a management ve školství. Je akreditovanou lektorkou pro společné vzdělávání. Zároveň publikuje do řady odborných časopisů.

St 4.12.2024

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.