Home Office - podrobné vysvětlení nové právní úpravy

 • JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M. JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M.
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Čt 12.1. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 970,00bez DPH
 • HR a personalistika
 • Právo
 • Účetnictví a daně

Další novela zákoníku práce je skoro za dveřmi a její nejvýznamnější změnou je právě komplexní úprava Home Office. Detailnější regulace práce na dálku zaměstnavatelům chybí, což se ukázalo zejména během pandemie covidu-19. Zákoník práce, i když zcela nedostatečně, v současném znění reguluje jen výkon práce tzv. domáckých zaměstnanců, tj. pracovníků, kteří z domova pracují dlouhodobě a sami si rozvrhují pracovní dobu. Úprava současné typické podoby Home Office – tedy střídání práce z pracoviště zaměstnavatele s výkonem práce z domova v zaměstnavatelem určené pracovní době – zcela chybí.

Cíl semináře

Na tomto semináři se dozvíte jaké změny Vás v oblasti Home Office čekají, jak je implementovat v praxi a jak efektivně nastavit podmínky pro tento výkon práce mimo pracoviště zaměstnavatele. Nová právní úprava znamená pro zaměstnavatele daleko větší administrativní i finanční zátěž, proto je lépe se již nyní na tyto rozsáhlé změny připravit.

Komu je seminář určen

Seminář je určen všem zaměstnavatelům, zejména personalistům, podnikovým právníkům, pracovníkům BOZP, právníkům, účetním a i statutárním zástupcům a ředitelům.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 1. Aktuální vývoj legislativy
 2. Právo zaměstnanců požádat zaměstnavatele o umožnění práce na dálku             
 3. Dohoda o práci na dálku
 4. Místo či místa výkonu práce
 5. Způsob komunikace mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem
 6. Způsob přidělování práce a její kontroly
 7. Podmínky pro rozvržení pracovní doby
 8. Náhrada vzniklých nákladů a jejich daňová uznatelnost
 9. BOZP a možná úskalí
 10. Pracovní úraz na Home Office
 11. Diskuze

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře.

Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den.

JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M.

JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M.

je zkušenou právničkou a lektorkou s mnohaletou praxí zejména v oblasti pracovního a korporátního práva a závazkových vztahů. Kromě právního poradenství se zabývá mediací, je autorkou odborných knih a článků a v neposlední řadě působí jako rozhodce u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Jako lektorka se mimo jiné zaměřuje i na nejaktuálnější změny v právních oblastech (např. nový občanský zákoník nebo Obecné nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR).

Čt 12.1.2023

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.