Jak na pracovněprávní kontrolu

 • Mgr. Veronika Odrobinová Mgr. Veronika Odrobinová
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • HR a personalistika
 • Právo

Na semináři prakticky a na konkrétních případech srozumitelně vysvětlíme, jak zvládnout kontrolu inspekce práce nebo úřadu práce. Vše bude ilustrováno na příkladech soudních rozhodnutí z praxe. Seznámíme vás se správnou praxí i s tím, čemu je lépe se vyhnout. Zvlášť se zaměříme na kontroly konané v souvislosti s účastí podnikatelů v programu Antivirus.

Cíl semináře

Účastníci zjistí, jakým způsobem kontrolní orgány vybírají subjekty ke kontrole. Vyložíme si, jaké různé formy může kontrola mít a jak se na ni lze předem připravit. Řekneme si, co jsou nejčastější chyby zaměstnavatelů a jaké sankce jsou v praxi ukládány. Popíšeme, jak kontrola probíhá a jaké další kroky následují. Předestřeme účastníkům vhodné strategie pro jednání s kontrolnímu orgány.

Vše bude demonstrováno na příkladech z praxe a judikáty z této oblasti.

Komu je seminář určen

Zástupcům jak soukromého, tak veřejného sektoru, zejména vedoucím zaměstnancům, právníkům, personalistům a interním auditorům

Program

Polodenní seminář 9:00 - 13:30 hod

 • proč kontrola přijde

 • jak se ohlásí
 • kdo přijde
 • jak budou kontroloři postupovat
 • jaká jsou práva a povinnosti kontrolorů
 • jaká jsou práva a povinnosti zaměstnavatele a jeho zaměstnanců
 • jak se ke kontrolorům chovat
 • jaká jsou nejčastější pochybení zaměstnavatelů a jaké sankce za ně hrozí
 • na co se zaměřuje kontrola v souvislosti s účastí v programu Antivirus
 • co bude následovat po kontrole
 • jak se bránit proti zjištěním kontroly
 • diskuze a zodpovězení dotazů.

 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka.

Mgr. Veronika Odrobinová

Mgr. Veronika Odrobinová

je partnerkou advokátní kanceláře GT Legal. Vedle své advokátní praxe se Veronika věnuje i publikační činnosti – je spoluautorkou „Komentáře zákoníku práce" nakladatelství C. H. Beck a dále pravidelně publikuje odborné články. Veronika je místopředsedkyní představenstva Czech Employment Lawyers Association, členkou Kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů a European Employment Lawyers Association.

Čt 30.7.2020

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.