Jak na problémového zaměstnance

 • Mgr. Klára Valentová Mgr. Klára Valentová
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
St 11.9. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 990,- Kč bez DPH
 • Management
 • HR a personalistika
 • Právo

Každý zaměstnavatel dříve či později narazí na problematického nebo neschopného zaměstnance a řeší otázku, jak vůči takovému zaměstnanci postupovat. Vnímání zaměstnance jako problematického totiž může být ryze subjektivní záležitostí a bez jasných skutkových tvrzení podložených důkazy není vhodné přijímat žádné zásadní právní kroky. I v této oblasti totiž platí přísloví "dvakrát měř, jednou řež".

Cíl semináře

Seminář se zaměří na nejčastější problémy se zaměstnanci a jejich prohřešky, a to nejen z pohledu příslušných paragrafů.
 
Poskytneme Vám podrobný návod, jak nalézt účinné a legální řešení problémů se zaměstnanci, které je třeba přijmout včas a které bude respektovat individuální přístup ke každému zaměstnanci.
 
Během webináře Vás také upozorníme na nejčastější chyby v praxi zaměstnavatelů a zajímavé případy ze soudní praxe.

Komu je seminář určen

Seminář je určen statutárním zástupcům, vrcholovému vedení firem nebo organizací, personálním ředitelům a personalistům a podnikovým právníkům. 

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 • Kdo může být problémovým zaměstnancem?
 • Jaké má zaměstnavatel možnosti u problémového zaměstnance?
 • Co je to výtka a kdy se používá?
 • Kdy se jedná o neomluvenou absenci a jak tuto situaci řešit?
 • Jak řešit alkohol na pracovišti?
 • Lze účinně řešit šikanu na pracovišti?
 • Lze zaměstnance postihovat finančně za porušování povinností nebo špatné pracovní výsledky?
 • Škoda způsobená zaměstnancem – jaký je správný postup pro uplatnění náhrady škody?
 • Jak lze ukončit pracovní poměr s problémovým zaměstnancem?

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi.

Mgr. Klára Valentová

Mgr. Klára Valentová

Absolventka Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Již během studia a po jeho ukončení pracovala pro poradenskou společnost PricewaterhouseCoopers a v roce 2001 začala působit v advokátní kanceláři Ambruz & Dark, která se později sloučila s advokátní kanceláří Deloitte Legal. Od roku 2012 spolupracuje s advokátní kanceláří Vilímková, Dudák & Partners. Specializuje se na pracovní a korporátní právo a ochranu osobních údajů. Této problematice se věnuje již přes 20 let. Vedle klientské práce také pravidelně publikuje a přednáší na odborných seminářích a konferencích. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA) a vedoucím autorského týmu komentáře k zákoníku práce, který vydává společnost Nakladatelství C. H. Beck, s.r.o.

St 11.9.2024

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.