Jak říkat lidem nepříjemné zprávy – prevence konfliktů na pracovišti

 • Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Út 23.7. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 970,- Kč bez DPH
St 23.10. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 970,- Kč bez DPH
 • Management
 • HR a personalistika

Stává se Vám v týmu opakovaně, že přes Vaše opětovné instrukce lidé stejně neudělají, co se po nich chce? Že si nenaslouchají a vysvětlují si věci po svém? Nebo dokonce místo tolik potřebné soudržnosti a spolupráce „hrají na sebe“, sabotují věci, nekomunikují a jdou si navzájem po krku?
Přestože se tyto situace na první pohled mohou zdát bezvýchodné nebo neřešitelné, náš kurz Vám nabídne netradiční pohled na to, v čem může být zakopaný pes. Ukážeme si také postupy, jak se i tímto úspěšně vypořádat a mít méně starostí a více energie z práce s týmem.

Konflikty na pracovišti vnímáme jako sice nepříjemnou, ale běžnou součást komunikace. Tedy dokud nepřerostou únosnou míru…pak hledáme často takřka „jakékoliv východisko“, jen aby si všechno zase sedlo. Ono si to sice sedne, ale jen na chvíli…a za chvíli tu máme podobnou situaci znovu a emoce zase lítají nahoru a dolů. Jak tomu předcházet?

A když k tomu jako manažeři máme /musíme ještě přidat nějakou nepříjemnou zprávu, není to jednoduché. Může se stát, že ta naše nepříjemná zpráva bude právě tou pomyslnou poslední kapkou, po které pohár odolnosti přeteče. Jak tedy postupovat citlivě a přitom věcně? Co vzít v úvahu a jak to natrénovat?

Kurz Vás provede trochu netradičním pojetím konfliktů. Naučíte se rozpoznávat 4 typové příčiny konfliktů a ke každé z nich přiřadit správný návod. Jako bonus zařazujeme i postup, jak říkat lidem negativní zprávy i v prostředí, které už samo o sobě náročné je a neohrozit při tom ani svou osobní vyrovnanost ani prestiž a důvěryhodnost pozice manažera týmu.

Cíl semináře

Kurz Vám podá pomocnou ruku k tomu, abyste se už nemuseli cítit špatně, když potřebujete svým lidem říct něco nepříjemného, a aby se u toho necítili špatně ani vaši lidi. Naučíte se, jak postupovat, když nepříjemná zpráva přeci jen vyústí v konflikt a jak modelovat emoční bezpečí v týmu, abyste těch konfliktů měli opravdu co nejméně.

Kurz poskytne vodítko pro klasifikaci konfliktů a typové návody pro řešení jednotlivých typů konfliktů. Pochopíte také, co přesně znamená emočního bezpečí týmu a jak jej podpořit.  

Komu je seminář určen

Seminář je určen všem šéfům jakýchkoli týmů na jakékoli hierarchické úrovni a všem, kdo pracují s jakoukoli skupinou lidí.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 • Konflikty plynoucí z chyb managementu: Když lidé nedělají, co se po nich chce
  • Zadávání úkolů a zpětná vazba
 • Konflikty plynoucí z narušení emočního bezpečí týmu: Když si lidé nenaslouchají a vysvětlují si věci po svém
  • Rozporuplnost manažerského vzoru
  • Nadhled a zaměření na vidění pozitivního
 • Konflikty plynoucí z mocenského boje: Když lidé „hrají na sebe“
  • Práce s námitkami
  • Antimanipulační scénáře
 • Konflikty plynoucí z nezvládnuté změny: Když lidí nerozumí, co se okolo nich děje, a tak raději sabotují všechno.
  • Průběh změny a odlišné emoční vnímání jednotlivých změnových fází
  • Možnost ovlivnit svou situaci a možnost kontrolovat důsledky
 • Jak sdělovat lidem nepříjemné zprávy
  • Jak pečovat o emoční bezpečí při takovém rozhovoru
  • Jak sdělovat limity, hranice a rizika
  • Zaměření na přijatelné východisko

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi.

Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC

Ing. Vlaďka Roldánová, certifikovaný kouč EMCC

Autorka originálního konceptu obrany proti manipulaci, trenérka a konzultantka s 17letou praxí v boji proti manipulátorům, jak v prostředí firem, tak v obchodních či osobních vztazích. Pomáhá tam, kde je potřeba pročistit vzduch a (znovu) vybudovat otevřenou komunikaci založenou na respektu a souladu potřeb všech zúčastněných.

Út 23.7.2024 St 23.10.2024

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.