Jak vyplnit výkaz R44-99 a ostatní problematika spojená s podpůrnými opatřeními

  • Ing. Petra Schwarzová Ing. Petra Schwarzová
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
V současné době neexistují žádné termíny
  • Školství

Práce s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, ale i žáky nadanými není vůbec jednoduché. Nicméně nesmíme také zapomenout na správné postupy při aplikaci podpůrných opatření, správné vedení patřičné dokumentace, a to včetně vyplňování povinných výkazů. Práce s těmito žáky si sebou také nese nemalé finanční prostředky. Jak správně požadovat finance na podpůrná opatření prostřednictvím výkazu R44-99 si řekneme na semináři.

Cíl semináře

Na webináři se na praktických příkladech seznámíte se správnou aplikací a využitím legislativy týkající se vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných (vyhl. 27/2016 Sb.,) Zaměříme se na všechny stupně podpůrných opatření, jejich správnou realizaci včetně správného vedení dokumentace, ale hlavně na správné vyplnění výkazu R44-99, který je voucherem pro získání financí na podpůrná opatření 2. – 5. stupně. Také se zaměříme i na zdroj financování podpůrných opatření 1. stupně (např. pedagogická intervence).

Komu je seminář určen

Seminář je určen ředitelům škol a školských zařízení.

Program

Živé vysílání 14:00 - 16:30 hod. 

  • Aplikace vyhlášky 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných a související legislativy (vzdělávání žáků s SVP, stupně podpůrných opatření, práce s PPP a SPC, doporučení a zpráva, IVP apod.)
  • Vykazování a financování podpůrných opatření 2. až 5. stupně (NFN) – výkaz R44-99
  • Financování podpůrných opatření 1. stupně – pedagogická intervence
  • Diskuse a odpovědi na vaše dotazy

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Ing. Petra Schwarzová

Ing. Petra Schwarzová

Pracuje ve školství více než 30 let, ve vedoucích funkcích téměř 20 let. V roce 2013 byla jmenována ředitelkou gymnázia. Zároveň také působí jako lektorka se zaměřením na financování škol, na projektovou činnost v rámci programů EU a management ve školství. Je akreditovanou lektorkou pro společné vzdělávání. Zároveň publikuje do řady odborných časopisů.