Jak zvládnout kybernetický útok? CVIČENÍ reakce na mimořádné bezpečnostní situace metodou table top

  • Mgr. Dan Kresa Mgr. Dan Kresa
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Čt 17.8. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
3 970,00bez DPH
Čt 26.10. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
3 970,00bez DPH
  • Management
  • Informační technologie

Ředitelství silnic a dálnic, pražský magistrát, společnost Mall či Benešovská nemocnice. To je jen pár organizací, které zasáhly významné problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti. Jak reagovat na tyto mimořádné krizové situace? Co byste dělali, kdyby vaši organizaci postihl kybernetický útok? Jak byste danou věc řešili? Díky našemu semináři si celý tento proces vyzkoušíte na nečisto a zjistíte, na jaké oblasti jste ve vašem bezpečnostním systému zapomněli a na co ještě se podívat.

Cíl semináře

S pomocí table top cvičení si otestujete vaši reakci na kybernetický útok a další s tím spojené mimořádné události. V rámci cvičení spolupracují účastníci jako tým na řešení různých bezpečnostních výzev, které vycházejí z předem stanoveného scénáře, který ovšem účastnici předem neznají. Ačkoliv celý příběh začíná zdánlivě jednoduchým a malicherným bezpečnostním přečinem, vše postupně graduje až do velmi závažných bezpečnostních problémů. Cvičící velmi často zjistí, že musí o kybernetické bezpečnosti přemýšlet v mnohem širším měřítku než dosud. Hlavním cílem table top je co nejlépe vás připravit na vypuknutí mimořádných situací, abyste se nedostali do zbytečných problémů, na jejichž řešení byste vydali nemálo času, úsilí a peněz.

Komu je seminář určen

Seminář je určen především osobám ve vedení organizace, manažérům kybernetické bezpečnosti, vedoucím IT a další osoby, se kterými budete v případně mimořádné události komunikovat (např. zástupci personálního oddělení, právního, marketingu či tiskového). Uvítáme také všechny, kteří se zajímají o kybernetickou bezpečnost více z praktického hlediska.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

  • Nejčastější formy útoků v kybernetické bezpečnosti
  • Organizační rozdělení
  • Představení modelové organizace (úvodní prezentace)
  • První polovina cvičení
  • Přestávka
  • Druhý polovina cvičení
  • Diskuse a hodnocení 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře.

Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu a mikrofonu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den.

Mgr. Dan Kresa

Mgr. Dan Kresa

Vystudoval Bezpečnostní a strategická studia na Masarykově univerzitě. Šest let působil na platformě KYBEZ, která se věnuje vzdělávání a spolupráci firem a akademického sektoru v kybernetické bezpečnosti. Pracoval rovněž ve společnosti, která se zabývá kybernetickou bezpečností, jako vedoucí oddělení vzdělávání, kde se věnoval tvorbě a řízení interních kurzů v oblasti kybernetické bezpečnosti a také různým projektům se středními a vysokými školami.

Čt 17.8.2023 Čt 26.10.2023

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.