Kalkulace nákladů v dopravě v praxi

  • Ing. Jan Tichý, Ph.D. Ing. Jan Tichý, Ph.D.
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
  • Doprava

Uvažujete o tom, že byste provozovali dopravu pro cizí potřeby? Rozvážíte vlastní výrobky a přemýšlíte, kolik Vás to vlastně stojí? Pracujete ve veřejné správě a potřebujete více rozumět principu výpočtu ceny, kterou Vám dopravci nabízí? Chcete se dovědět, jak k celé problematice přistupuje stát? Přijďte si osvojit na praktické aplikaci základní principy výpočtu (kalkulace) nákladů v dopravě.

Cíl semináře

Schopnost vyčíslit úplné vlastní náklady na zajištění silniční dopravy, ať už pro cizí či vlastní potřeby, je jedním z předpokladů úspěšného podnikání. Ačkoliv se zdá, že na zajištění přepravy nákladu (zboží či osob) stačí pouze vozidlo, pohonné hmoty a řidič (mzdové náklady), ve skutečnosti je dopravce nucen vynaložit mnohé další prostředky. Cílem semináře je ukázat účastníkům semináře nejen obecné principy výpočtu nákladů silniční dopravy, ale tyto znalosti procvičit na modelovém příkladu s využitím metodiky, kterou vypracovala Fakulta dopravní ČVUT v Praze ve spolupráci se Sdružením autodopravců Čech a Moravy. V průběhu kurzu se účastníci dovědí o faktorech působících na jednotlivé nákladové položky a naučí se podrobně si spočítat náklady na 1 kilometr jízdy vozidla příp. náklady na jiné obvyklé kalkulační jednice. Seminář nezaručí účastníkům úspěšné podnikání, ale pomůže jim eliminovat rizika spojená s neznalostí ekonomiky provozu (zejména) silniční dopravy.

Komu je seminář určen

Seminář Kalkulace nákladů v praxi je určen pro zájemce z oblasti veřejné i privátní sféry, kteří ve svém zaměstnání přijdou do styku s nutností vyčíslit, kontrolovat nebo řídit výši nákladů (zejména) silniční dopravy. Obsah výuky je určen zejména pro subjekty provozující silniční dopravu, tj. majitele dopravních společností (dopravce), jejich zaměstnance, zaměstnance dopravních řadů a obecně střední management působící v oboru silniční dopravy.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

  • Vývoj silniční dopravy v ČR- základní ukazatele v aplikaci IODA.cz
  • Základní terminologie související s kalkulacemi nákladů
  • Postup výpočtu nákladů v dopravě - krok za krokem
  • Účetní vs. manažerské sledování nákladů
  • Faktory ovlivňující výši nákladových položek
  • Kalkulační vzorec Fakulty dopravní ČVUT v Praze (FD ČVUT) a Sdružení autodopravců Čech a Moravy (SAČM)
  • Nákladový index ČESMAD Bohemia
  • Vykazování nákladů ve vztahu k veřejné správě

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Jan Tichý, Ph.D.

Ing. Jan Tichý, Ph.D.

Od roku 2002 působí jako odborný asistent na Fakultě dopravní ČVUT v Praze, kde vyučuje předměty zaměřené na ekonomiku dopravy, zejména pak na kalkulace nákladů dopravy ve vazbě na financování veřejné dopravy. V současnosti též spolupracuje s ČESMAD Bohemia, SAČM a dalšími subjekty. Od roku 2004 působí též jako IT analytik ve společnosti ČSAD Praha holding a.s. Od roku 2013 je předsedou IODA, z.s.

St 4.12.2019

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.