Mimořádná událost a její řešení z pohledu zaměstnavatele

 • Mgr. Michal Vepřek Mgr. Michal Vepřek
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Út 18.10. PDF
Prezenční seminář  
i
Prezenční seminář
Prezenční účast v místě konání semináře.
Praha 3
Three Crowns Hotel****
5 490,00bez DPH
 • HR a personalistika
 • Právo

Každý z nás si přeje, aby nedošlo k mimořádné události. Vyloučit ji však nemůžeme. Je proto dobré na mi být připravený a mít nastaveny mechanismy, jak postupovat, pokud k mimořádné události dojde. Cílem tohoto semináře je představit možné postupy, jak postupovat a na co si dát pozor jednak při řešení vniklé mimořádné události a jednak při jejím šetření ze strany různých orgánů, které se do jejího šetření zapojují. Seznámíme Vás také s tím, jaké nároky mohou v souvislosti s mimořádnou událostí vznikat a kdo je za ně odpovědný, i s ohledem na závěry aktuální soudní judikatury. Dotkneme se i okruhu možných trestných činů, které mohou být v souvislosti s mimořádnou událostí šetřeny, a též související problematiky trestní odpovědnosti právnické osoby.

Cíl semináře

Cílem semináře je komplexní příprava pro nastavení mechanismů a postupů při mimořádné události.

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro jednatele, členy představenstva, pracovníky v oblasti BOZP/HSEQ, interní právníky, osoby odpovědné za bezpečnost práce a provozu.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

 • Co je to mimořádná událost
 • Jaké povinnosti má zaměstnavatel a zaměstnanec při mimořádné události
 • Kdy je možné odmítnout pomoc v souvislosti s mimořádnou událostí
 • Proces šetření mimořádné událostí
 • Vnitřní šetření a jeho vhodné postupy
 • Požadavky na dokumentaci šetření
 • Okruhy státních orgánů, které mohou mimořádnou událost šetřit a související povinnosti zaměstnavatele
 • Rizika plynoucí pro zaměstnavatele a jeho zaměstnance z průběhu šetření mimořádné události
 • Co je a co není pracovní úraz
 • Mimořádná událost a trestněprávní odpovědnost zaměstnavatele a jeho zaměstnanců
 • Nároky zaměstnance a dalších osob v souvislosti s mimořádnou událostí aneb kdo všechno mě jako zaměstnavatele může žalovat

 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Mgr. Michal Vepřek

Mgr. Michal Vepřek

Mgr. Michal Vepřek je advokátem a společníkem společnosti VEPŘEK CASKA VLACHOVÁ advokátní kancelář s.r.o. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně. V advokacii působí od roku 2001. Sedm let působil v mezinárodní advokátní kanceláři Weil, Gotshal & Manges. Od roku 2008 rozvíjí spolu se svými partnery vlastní advokátní kancelář. Ve své praxi se zaměřuje zejména na oblast práva obchodních korporací (corporate governance) a pracovní právo. Vedle uvedených oblastí se věnuje oblasti obchodního práva a práva nemovitostí. Mezi jeho klienty patří velké české i mezinárodní obchodní korporace. Vedle advokátní praxe se věnuje lektorské činnosti v uvedených oblastech. Advokátní kancelář VEPŘEK CASKA VLACHOVÁ, kde působí, byla ve firemním žebříčku Právnická firma roku zařazena mezi doporučované advokátní kanceláře v letech 2015 a 2016 a mezi velmi doporučované advokátní kanceláře v roku 2018.

Út 18.10.2022

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.