Mistr a vedoucí provozu - efektivní manažer

 • Mgr. Rudolf Hadrava Mgr. Rudolf Hadrava
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Čt 21.9. - Pá 22.9. (Maximální kapacita 12 osob) PDF
Prezenční seminář  
i
Prezenční seminář
Prezenční účast v místě konání semináře.
Praha 3
Hotel Prokop Square / Three Crowns Hotel****
9 890,00bez DPH
 • Výroba
 • Stavebnictví
 • Průmysl
 • Automotive

Pozice liniového manažera patří mezi nejdůležitější a nejzodpovědnější ve výrobním podniku. Často je to pozice nejen náročná, ale i nevděčná. Mistr pracuje pod tlakem nadřízených, požadavků výrobního plánu a zároveň bojuje s nedostatkem motivace a kázeňskými problémy podřízených. Pro svoji práci potřebuje mistr jak neformální autoritu, tak odborné znalosti i komunikační zdatnost. Jsou na něj kladeny velké nároky ve výkonnosti, efektivitě a kvalitě jeho práce i jeho týmu, se kterým pracuje. Musí zabezpečit za všech okolností výrobu a současně často řeší i složité komunikační a personální situace. Každé jeho rozhodnutí může mít také zásadní vliv na úspěšnost výroby. Zároveň také často řeší jak skloubit v jedné osobě náročného šéfa, oblíbeného parťáka a přitom plnit výrobní plán. Schopnost vedení a motivace zaměstnanců v dělnických profesích nezávisí pouze na talentu a zkušenostech. Rozvoj mistrů/vedoucích provozu je tedy nezbytnou součástí úspěšnosti výrobního podniku. Komplexnost našeho programu zaručuje, že manažeři (mistři) rozvinou svoje manažerské dovednosti a budou mít proaktivní přístup k řešení úkolů.

Cíl semináře

Seminář umožní účastníkům uvědomit si svou nezastupitelnou roli v rámci firemního managementu a naučí je kolegiálně i manažersky komunikovat se svými spolupracovníky. Účastníky provede potřebnými dovednostmi liniového managementu a pomůže jim zvýšit jejich komunikační dovednosti nezbytné pro práci mistra. Naučí je efektivně komunikovat a řešit konfliktní situace na pracovišti, dále také jak správně a efektivně zadávat úkoly, používat manažerské rozhovory, dávat efektivní zpětnou vazbu a řídit a vést lidi. V neposlední řadě se rovněž dozví tipy, jak se v různých situacích rozhodovat správně a jak sobě a svým operátorům efektivně řídit čas. Přínosem je především to, že si účastníci z tréninků odnesou tipy na řešení vlastních složitých situací, které budou moci následně uplatnit ve své praxi. 

Komu je seminář určen

Kurz je určen mistrům/vedoucím provozu ve výrobních podnicích. 

Program

Dvoudenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

 • Zásady efektivní komunikace - komunikace v práci mistra výroby.
 • Řešení krizových situací při komunikaci a konflikty na pracovišti.
 • Osobnost a role mistra a jeho kompetence.
 • Mistr - leader a manažer - mít nebo budovat profesní autoritu
 • Motivace pracovníků - jak motivovat pracovníky – typy motivace.
 • Úkoly - zadávání, kontrola a hodnocení jejich plnění.
 • Základní manažerské rozhovory v praxi mistra – pochvala, kritika, oznámení rozhodnutí.
 • Zpětná vazba, hodnocení a hodnotící rozhovor – každodenní příležitost mistra.
 • Styly řízení a vedení pracovníků.
 • Trénink.

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta po oba dny konání emináře dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka. V ceně není zahrnuto ubytování. 

Mgr. Rudolf Hadrava

Mgr. Rudolf Hadrava

Absolvoval Filosofickou a Pedagogickou fakultu. Původně působil jako pedagog. Následně pracoval ve středně velkých i nadnárodních společnostech, kde získal dlouholeté obchodní, manažerské a lektorské zkušenosti. Je rovněž absolventem řady odborných kurzů zaměřených na oblast manažerských dovedností, obchodní psychologie, obchodních dovedností a mezilidské komunikace. Nabyté zkušenosti nyní uplatňuje na pozici lektora a konzultanta. Jeho lektorská praxe činí 18 let.

Čt 21.9. - Pá 22.9.2023

Hotel Prokop Square / Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální hotel naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Prokopovo náměstí 472/10

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 200 metrů zpět a doprava dolů ulicí Milíčova, na konci ulice doleva;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí, dále pěšky zpět cca 50 metrů.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.