Nejčastější chyby a omyly v personalistice

 • Ing. Gabriela Rathouzská Ing. Gabriela Rathouzská
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • HR a personalistika

Práce personality má značné dopady na podnik jako celek. Chyba může mít za následek vysokou pokutu, problémy se zaměstnanci, finanční poškození zaměstnance nebo firmy. Nabízený seminář je postaven s ohledem na chyby a omyly v praxi personalistů firem různých velikostí.

Cíl semináře

Posluchači se naučí řešit problémy každodenní praxe personalisty v oblasti okamžitého zrušení pracovního poměru v souvislosti s neomluvenou absencí a dalšími důvody k tomuto zrušení, naučíme se poznat, kdy lze dát výpověď pro neuspokojivé pracovní výsledky nebo porušení povinností a poznat intenzitu porušení. Pronikneme do složitostí odměňování a vysvětlíme, jak odměňování nastavit, aby mzda byla spravedlivá, motivační a abychom nedostali pokutu. O zkušební době si prozradíme, jak ji prodlužovat z důvodu pracovní neschopnosti, kdy můžeme pracovní poměr zrušit a kdy ne. Možnosti práce přesčas a nároky z ní vyplývající, jsou stále pro mnoho firem půdou častých omylů, proto se jí budeme věnovat ze všech možných úhlů. Zdalších témat jistě zaujme doručování a plánovaná změna v něm nebo Home office.

Komu je seminář určen

Kurz je určen zejména personalistům, HR manažerům, mzdovým účetním v soukromé i státní sféře (mzda i plat).

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

 1. Okamžité zrušeni pracovního poměru, délka neomluvené absence a okamžité zrušení, intenzita porušení povinnosti, důvody a nebezpečí neplatnosti z pohledu současné judikatury
 2. Výpověď pro neuspokojivé pracovní výsledky nebo porušení povinností zaměstnance
 3. Zkušební doba, její délka u různých skupin zaměstnanců, a zrušení pracovního poměru ve zkušební době v souvislosti s pracovní neschopnosti zaměstnance
 4. Způsoby odměňování, srovnatelná mzda, motivace mzdou
 5. Práce přesčas – kdy a komu ji lze nařídit a kdy ne, jak sjednat tzv. dobrovolnou práci přesčas
 6. Doručování, kdy je dokument doručen a na co můžeme narazit; plánované změny v roce 2020
 7. Noční práce, příplatky za práci v noci – komu náleží. Zaměstnance pracující v noci – definice a co z toho vyplývá.
 8. Pracovní pohotovost, kdo a kdy ji může držet, problémy v souvislosti odpočinky, odměna za pracovní pohotovost, co by měla dohoda o pohotovosti obsahovat
 9. Home office – co to vlastně je, kdy je vhodné použít, co vlastně dohodnout, jak je to s překážkami v práci, rozvržením a evidováním pracovní doby

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská je absolventkou VŠB – TU v Ostravě a již dvanáct let pracuje ve společnosti zabývající se zaměstnáváním jako manažer a specialista zaměstnávání a odborník na pracovně právní záležitosti. Své zkušenosti od roku 2007 předává na odborných seminářích určených zejména vedoucím zaměstnancům, personálním manažerům, personalistům, mzdovým účetním a mistrům. Od roku 2014 poskytuje také přímé poradenství v pracovněprávní oblasti, které zahrnuje zpracování, úpravu a kontrolu  firemních předpisů a řešení běžných i méně běžných situací v personální práci jako je například opakování pracovních poměrů na dobu určitou, zástupy za mateřskou dovolenou, změny smluv apod. Je ředitelkou dvou společností zaměřených na obecně prospěšnou činnost.

St 14.10.2020

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.