Nové trendy v hodnocení zaměstnanců

 • Mgr. Marek Velas Mgr. Marek Velas
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management
 • HR a personalistika

Řešíte silné a slabé osobnosti v týmu? Chcete změnit způsob hodnocení zaměstnanců? Zjistili jste, že se v rámci pandemie změnil pohled firmy na některé zaměstnance a na jejich výkonost? Opět panuje nedostatek lidí a mění se pracovní podmínky ve firmách. Manažerská práce je zaměřena více na zaměstnance, na uspokojení jejich potřeb a na jemnou práci s pracovními cíli. Cestou k zaměstnancům může být i provádění kvalitního hodnocení s dlouhodobým účinkem na firmu a její cíle. Připravili jsme pro Vás seminář, díky kterému se dozvíte o nových trendech v oblasti hodnocení zaměstnanců a odnesete si fungující koncept hodnocení pro vaši firmu či instituci.

Cíl semináře

Cílem semináře je seznámení účastníků s novinkami při hodnocení zaměstnanců se zaměřením na budování jejich potenciálu. Zároveň vám ukážeme, kde se nespálit a jak neuhnout z pozice vedoucího. Cílem semináře je ukázat a nacvičit si způsoby práce s cíli a hodnocením, jakými jsou například Klíčové ukazatele, měření podle cílů a 9 bloků. Po absolvování semináře získáte nástroje pro přirozené hodnocení zaměstnanců skrze jejich osobní nastavení. Ukážeme si také metodu GROW pro kontinuální práci s vůdci a slabými jedinci v týmech. Součástí školení budou praktické ukázky nových trendů ve způsobu hodnocení. Školení bude zaměřeno prakticky a na konkrétní cíle z vaší praxe.

Komu je seminář určen

Seminář je určen personalistům, manažerům a všem zájemcům o nové trendy v hodnocení.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

 • Analýza konkrétního očekávání účastníků a společná shoda nad cíli školení.
 • Jak kombinovat vedení lidí, jejich hodnocení a rozvoj.
 • Jak zjistit osobnostní mix v týmech.
 • Má smysl hodnotit a rozvíjet?
 • Ukázky způsobů stanovení cílů – KPIs, OKR a MBO.
 • Jak nastavit cíle a hodnotit generaci X a Y.
 • Trendy současného hodnocení – metoda GROW a metoda 9 blocks.
 • Nastavení individuálního přístupu k zaměstnancům dle jejich osobního profilu.
 • Konkretizace pracovních cílů a typy lidí.
 • Jak pracovat s „hvězdami“ a jak s „lenochody“.
 • Realizace a vedení samotného hodnotícího rozhovoru.
 • Typy rozhovorů - malé a velké rozhovory. Pravidelné a nepravidelné rozhovory.
 • Pravidla nedirektivních a direktivních rozhovorů.
 • Nácvik metody GROW a motivačního rozhovoru.
 • Orientace na výsledek a příležitost, nikoliv na negativa a nedostatky.
 • Jak se vzájemně dohodnout nad závěry z hodnocení.
 • Jak dále s výsledky pracovat při úkolování zaměstnanců. 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Mgr. Marek Velas

Mgr. Marek Velas

Mgr. Marek Velas je trenér v oblasti řízení lidských zdrojů a obchodu, moderátor a zakladatel www.edupank.cz. Vystudoval Andragogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Má více než dvacetiletou manažerskou praxi. Jeho tréninky jsou zaměřeny na fungující zkušenosti a rozvoj myšlení "out of box". Ve svém portfoliu má vedení praktických tréninků pro různé společnosti, jako například pro Actelion, Ambiente, BAK, Berendsen, Cinestar, Festo, Fote, Doppler, Humanitas profes, Kuhn, KP2, Laufen, Madison VAT, Ovocný světozor, Seznam atd. Jako lektor se zaměřuje na kurzy z oblasti lidských zdrojů a IT. Je členem @careerdesigners.

Pá 1.10.2021

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.