Novela zákoníku práce 2023 a související témata

 • Ing. Gabriela Rathouzská Ing. Gabriela Rathouzská
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Út 21.2. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 770,00bez DPH
 • Management
 • HR a personalistika
 • Účetnictví a daně

Změny zákoníku práce na základě novely ZP v roce 2023.

Cíl semináře

Cílem semináře je nejen seznámení účastníku se změnami, orientace v současném legislativním stavu v oblasti pracovněprávních vztadů, dohod, pracovní doby, Home office, předvídatelnosti pracovních podmínek atd.
Řekneme si, jak změny zapracovat do personální a provozní praxe.

Komu je seminář určen

Personalistům, HR manažerům, vedoucím pracovníkům včetně vedoucích výroby a mistrů, mzdovým účetním, ředitelům a statutárům.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod. 

 • Informace o právech a povinnostech aneb o čem všem a jakým způsobem je zaměstnavatel nově povinen informovat zaměstnance
 • Pracovní poměr na dobu určitou
 • Změny u dohod mimo pracovní poměr – DPČ a DPP
 • Nové nároky, odměna z dohody a příplatky, překážky v práci, ošetřovné, rozvrhování pracovní doby a povinnost přidělovat práci a další
 • Nárok na dovolenou u dohod – podmínky nároku a příklady
 • Výpověď dohody a povinnost ji zdůvodnit
 • Pracovní poměr na základě žádosti dohodářů
 • Práce na dálku, práva a povinnosti – dvě možnosti práce na dálku, kdy je povinnost ji umožnit a zda vůbec
 • Sdílené pracovní místo - co je sdílené pracovní místo, jeho výhody a praktické využití pro zaměstnavatele
 • Jiná vhodná úprava pracovní doby – kdo na ní má nárok
 • Rodičovské dovolené, návrat do zaměstnání, souběh

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře.

Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den.

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská je absolventkou VŠB – TU v Ostravě a již dvanáct let pracuje ve společnosti zabývající se zaměstnáváním jako manažer a specialista zaměstnávání a odborník na pracovně právní záležitosti. Své zkušenosti od roku 2007 předává na odborných seminářích určených zejména vedoucím zaměstnancům, personálním manažerům, personalistům, mzdovým účetním a mistrům. Od roku 2014 poskytuje také přímé poradenství v pracovněprávní oblasti, které zahrnuje zpracování, úpravu a kontrolu  firemních předpisů a řešení běžných i méně běžných situací v personální práci jako je například opakování pracovních poměrů na dobu určitou, zástupy za mateřskou dovolenou, změny smluv apod. Je ředitelkou dvou společností zaměřených na obecně prospěšnou činnost.

Út 21.2.2023

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.