Nový přístup k náboru v době nedostatku kandidátů

 • Mgr. Olga Svobodová, Assoc CIPD Mgr. Olga Svobodová, Assoc CIPD
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • HR a personalistika

Kde a jak hledat kandidáty na volné pozice, když je nezaměstnanost nejnižší v novodobé historii? Jak zabránit tomu, aby v průběhu výběrového řízení kandidáti odstupovali? A podle čeho vybrat a jak neztratit finálního kandidáta? Podobnými otázkami si v současné době láme hlavu většina zaměstnavatelů. Pojďme společně analyzovat Váš náborový proces a najít cesty, jak ho vylepšit a zefektivnit.

Cíl semináře

V průběhu semináře společně krok za krokem zanalyzujeme efektivitu Vašich náborových postupů – jak z procesního pohledu, tak i z pohledu mezilidského a komunikačního. Najdeme slabá místa a nové možnosti, jak s nimi pracovat. Identifikujeme silné stránky a způsoby, jak z nich v náboru vytěžit co nejvíce. Definujeme si KPIs, která Vám pomohou průběžně vyhodnocovat kvalitu náboru a efektivitu realizovaných změn.
Zarámujeme si výběrové řízení širší perspektivou. Prozkoumáme, jaké faktory a emoce mají vliv na to, jestli kandidát zareaguje na nabídku nebo na pozvání k pohovoru. Zaměříme se na mezigenerační rozdíly v očekávání, které ovlivňují průběh výběrového řízení (hiring manažer versus kandidát). A závěr věnujeme nejkritičtějšímu momentu: rozhodování o finálním kandidátovi a vyjednávání o podmínkách.

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro recruitery, HR specialisty, HR manažery a hiring manažery (teamleadery, liniové manažery i top manažery), kteří se podílejí na výběrových řízeních.  

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

 • Charakteristiky nového pojetí náboru v reakci na současnou situaci na trhu práce
 • Analýza Vašeho současného náborového procesu
 • 3 varianty ujasnění klíčových kritérií pro výběr kandidátů – priority, treshold nebo změna úhlu pohledu 
 • Jak sestavit inzerát, na který budou odpovídat relevantní kandidáti
 • Jak dobře zacílit sourcing a využít i neobvyklé nástroje
 • Employer branding jako náborová nezbytnost
 • Komunikace v průběhu výběrových řízení
 • V čem pomůže nebo uškodí technologie
 • Jak zefektivnit průběh výběrových řízení (počet kol a zúčastněných, rozdělení rolí, testování) a vyhnout se nejčastějším chybám
 • Nestandardní způsoby náboru 
 • Win-win strategie pro vyjednávání o podmínkách
 • Nabídkou nábor nekončí

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Mgr. Olga Svobodová, Assoc CIPD

Mgr. Olga Svobodová, Assoc CIPD

V roli HR manažera jsem za více než 10 let působení v mezinárodních IT a technologických firmách získala zkušenosti se strategickým řízením HR především ve změnových fázích – rozvoj firmy, startup, M&A i reorganizace. V posledních letech kombinuji HR projekty a lektorování kurzů měkkých dovedností.
Vystudovala jsem andragogiku a personální řízení na FF UK a humanitní studia na FHS UK. Jsem certifikovanou systemickou koučkou (Innergy, 2017), u Nottingham Business School jsem získala CIPD Postgraduate Diploma v HR Managementu. V současné době studuji tanečně pohybovou terapii u Moving Self Institut.

Pá 4.10.2019

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.