Onboarding – kvalitní nalodění nového zaměstnance

 • Mgr. Marek Velas Mgr. Marek Velas
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management
 • HR a personalistika

Udržení těžce získaného nového zaměstnance je v dnešní době prioritou. Jeho přirozená a bezbolestná adaptace do firmy pomáhá udržet v mezích náklady na nábor a snížit riziko odchodů. Onboarding zaměstnance si ukážeme ve dvou podobách. Jako proces, který umožňuje sledovat a řídit celý postup adaptace s konkrétními výstupy pro firmu. Také jako herní přístup, který nám umožňuje zaměstnance přirozeně včlenit do firmy a zapojit do lidských vztahů.

Cíl semináře

Cílem semináře je vyřešení praktických otázek spojených s onboardingem a zaměření na nenásilné udržení nových zaměstnanců. Účastníci získají přehled o trendech a nastaví si vlastní proces onboardingu. Na semináři si také zažijí metodu 4C a odnesou si konkrétní inovace pro svoji práci. 

Komu je seminář určen

Seminář je určen všem zájemcům o vyřešení onboardingu a adaptace nového zaměstnance. Je určen jak manažerům, kteří adaptují nového kolegu, tak pracovníkům HR, kteří dohledují proces onboardingu.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

 • Současný přístup k adaptaci zaměstnanců - rozdíly v onboardingu v IT, ve službách a ve výrobě
 • Ukázky fungujících onboardingových procesů
 • Metoda 4C a její použití při designu procesu onboardingu
 • Gamifikace a onboarding
 • Účastníci onboardingu, kompetence manažera a HR
 • Jak se připravit na příchod nových zaměstnanců – různorodost přístupu dle pozic
 • Preboarding – jak si připravit kandidáta před nástupem
 • První kroky po nástupu – uvítací balíček, zapojení do týmů a nastavení „partnera“
 • Nastavení cílů a nástrojů pro identifikaci očekávání nového zaměstnance
 • Praktické fázování onboardingu – (První měsíc – Druhý měsíc -První půlrok)
 • Integrace zaměstnance do rozvojových, hodnotících a edukačních aktivit
 • Formality a procesy spojené s ukončením onboardingu
 • Informační systémy v onboardingu

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Mgr. Marek Velas

Mgr. Marek Velas

Mgr. Marek Velas je koučem v oblasti řízení lidských zdrojů a obchodu. Vystudoval andragogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Má dvacetiletou manažerskou praxi v personalistice a v oblasti kariérového poradenství, a to jak ve veřejném, tak i v soukromém sektoru. Věnuje se publikační činnosti v oboru personalistiky a přednáší na VŠ. Je zakladatelem poradenského networku pro personalisty edufactory.cz.

Čt 27.8.2020

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.