Personalistické střípky 2021 o pracovní době, dovolené, doručování, překážkách a prohlídkách

 • Ing. Gabriela Rathouzská Ing. Gabriela Rathouzská
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management
 • HR a personalistika
 • Účetnictví a daně

Personalistika je náročný obor zahrnující právo, provoz i finance zaměstnavatele. Seminář nabízí nové i stávající poznatky z oblasti dovolené, plánování, prohlídek, překážek a dalších důležitých témat, která musí personalisté, manažeři a ostatní vedoucí zaměstnanci ovládat.

Cíl semináře

Cílem tohoto semináře je naučit účastníky správně plánovat pracovní dobu a v souvislosti s tím také určovat dovolenou podle nových pravidel, případně ji umět převádět do dalšího roku tak, aby za to nebyla firmě vyměřena pokuta a také jak to vlastně je s prací přesčas a odpočinkem v týdnu nebo dokonce s překážkami; naučíme se správně určit, kdy byl dokument doručen, jak je to se zrušením pracovního poměru v pracovní neschopnosti zaměstnance během zkušební doby, kdy vlastně musí být  provedena vstupní prohlídka (souvislost se vznikem pracovního poměru) nebo jak je to s mimořádnou prohlídkou. 

Komu je seminář určen

Kurz je určen zejména personalistům, HR manažerům, mistrům a ostatním provozním zaměstnancům, mzdovým účetním v soukromé i státní sféře (mzda i plat).

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

 • Čerpání dovolené v souvislosti s plánem směn, jak je to s dovolenou ve svátek a kdy to umožnit po změně od ledna 2021. Čerpání dovolené v délce části směny, kdy a jak.
 • Převod dovolené, kdy můžeme a co to vlastně znamená.
 • Doručování zaměstnavatelem po změně ZP, doručování osobně, odmítnutí převzetí, doručování poštou, elektronicky i datovou schránkou – nedělejme zbytečné chyby
 • Zkušební doba a zrušení pracovního poměru v pracovní neschopností zaměstnance
 • Vstupní prohlídky, kdo je hradí a kdy a u koho je nutné je provádět.
 • Mimořádné prohlídky – z jakých důvodů a kdy je musíme provádět.
 • Práce přesčas – co je práce přesčas, kdo ji určuje, kdy a komu ji lze nařídit a kdy ne
 • Odpočinek v týdnu při nepravidelně rozvržené pracovní době – jak má být dlouhý a kdy začíná, odchylky u zaměstnanců v nočních směnách
 • Noční práce, příplatky za práci v noci – komu náleží. Zaměstnance pracující v noci – definice a co z toho vyplývá.
 • Překážky v práci na straně zaměstnavatele a překážky v práci na straně zaměstnance – s náhradou mzdy a bez náhrady mzdy, lékař, doprovod, rehabilitace, dentální hygiena, dárcovství krve.
 • Pracovní cesta v souvislosti s pracovní dobou a pracovní pohotovost a jak je to u pružné pracovní doby,

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská je absolventkou VŠB – TU v Ostravě a již dvanáct let pracuje ve společnosti zabývající se zaměstnáváním jako manažer a specialista zaměstnávání a odborník na pracovně právní záležitosti. Své zkušenosti od roku 2007 předává na odborných seminářích určených zejména vedoucím zaměstnancům, personálním manažerům, personalistům, mzdovým účetním a mistrům. Od roku 2014 poskytuje také přímé poradenství v pracovněprávní oblasti, které zahrnuje zpracování, úpravu a kontrolu  firemních předpisů a řešení běžných i méně běžných situací v personální práci jako je například opakování pracovních poměrů na dobu určitou, zástupy za mateřskou dovolenou, změny smluv apod. Je ředitelkou dvou společností zaměřených na obecně prospěšnou činnost.

St 9.6.2021

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.