Online seminář: Překážky v práci komplexně

 • Ing. Gabriela Rathouzská Ing. Gabriela Rathouzská
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management
 • HR a personalistika
 • Účetnictví a daně

Orientujete se v legislativě spojené s překážkami v práci? Kdy zaměstnance musíme uvolnit z práce a kdy platíme náhradu mzdy a v jaké výši? Jak si poradit s překážkami, které legislativa neupravuje a která překážka má přednost, když se sejdou? Kdy jde o částečnou nezaměstnanost a kdy o jinou překážku a mnoho dalších otázek bude seminářem objasněno.

Cíl semináře

Naučíte se bez problémů orientovat v legislativě spojené s překážkami v práci na straně zaměstnance i zaměstnavatele. Budete vědět, jak se překážka oznamuje a kdy, co po zaměstnanci můžeme požadovat v oblasti prokazování, kdy je nárok na pracovní volno automaticky a kdy je o ně potřeba žádat.

Komu je seminář určen

Seminář je určen personálním manažerům, vedoucím výroby, personalistům, mzdovým účetním, vedoucím zaměstnancům, asistentkám a všem, kdo musí posuzovat oprávněnost překážky nebo rozhodovat o překážkách na straně zaměstnavatele.

Program

Živé vysílání 9:00 - 14:00 hod.

 • Překážky v práci na straně zaměstnance i na straně zaměstnavatele podle zákoníku práce
 • Překážky v práci podle jiných právních předpisů
 • Překážky v práci legislativně neupravené
 • Oznamování a prokazování překážek na straně zaměstnance i zaměstnavatele, podstata překážek a jak je chápat, další právní důsledky překážek v práci, jako například vliv na zkušební dobu, možnost dání výpovědi nebo odlišnosti u domáckých zaměstnanců
 • V detailu například překážky jako vyšetření nebo ošetření, částečná nezaměstnanost, přestěhování, pohřeb spoluzaměstnance, přerušení dopravního provozu, prostoje, jiné překážky na straně zaměstnavatele i částečná nezaměstnanost a další otázky na něž najdeme odpověď, jako například:
  • Darování krve, jak je to s omluvením zaměstnance a jak je to s volnem a zasahováním do pracovní doby během 24 hodin?
  • Co když jde zaměstnanec k soudu nebo jede na tábor?
  • Co když na nějakou dobu nemáme lékařský posudek a jak je to s vazbou?
 • Překážky a náhrada mzdy
 • Překážky a pracovní doba, nárok na „volno“ a souvislosti s plánem směn, vykazování překážek v evidenci pracovní doby

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi.

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská je absolventkou VŠB – TU v Ostravě a již dvanáct let pracuje ve společnosti zabývající se zaměstnáváním jako manažer a specialista zaměstnávání a odborník na pracovně právní záležitosti. Své zkušenosti od roku 2007 předává na odborných seminářích určených zejména vedoucím zaměstnancům, personálním manažerům, personalistům, mzdovým účetním a mistrům. Od roku 2014 poskytuje také přímé poradenství v pracovněprávní oblasti, které zahrnuje zpracování, úpravu a kontrolu  firemních předpisů a řešení běžných i méně běžných situací v personální práci jako je například opakování pracovních poměrů na dobu určitou, zástupy za mateřskou dovolenou, změny smluv apod. Je ředitelkou dvou společností zaměřených na obecně prospěšnou činnost.

Út 13.7.2021

Živé vysílání - online seminář

Žádná registrace ani stahování, živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.

., .