Povinnosti podniků a institucí v životním prostředí v roce 2023

 • Ing. Josef Marek Ing. Josef Marek
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Čt 20.10. PDF
Prezenční seminář  
i
Prezenční seminář
Prezenční účast v místě konání semináře.
Praha 3
Three Crowns Hotel****
5 490,00bez DPH
 • BOZP a ekologie

Četné změny právních předpisů v oblasti životního prostředí v poslední době kladou poměrně vysoké nároky a osoby, které tato změny mají zavést do praktické činnosti podniků a institucí. Jde například o změny v oblasti nakládání s odpady, nebezpečnými chemickými látkami a směsmi, povolování staveb a zařízení, změny související s právní úpravou řešení přestupků ap. Náš seminář vás přehledně seznámí nejen se všemi stávajícími povinnostmi s důrazem na změny přijaté v průběhu roku 2022 a očekávanými v roce 203, ale přiblíží vám také nejčastější pochybení v oblasti životního prostředí, kterých se musíte vyvarovat.

Cíl semináře

Na semináři si přehledně a uceleně představíme aktuální problematiku platné právní úpravy životního prostředí a z ní vyplývající oprávnění i povinnosti podniků a institucí, tak jak vyplývá z posledních legislativních změn v letech 2021 2022.

Zaměříme se na hlavní problémy ovlivňující stávající praxi. Dozvíte se, jaké změny požadavků se na vás vztahují a jak se s nimi nejlépe vypořádat, abyste předešli sankcím ze strany kontrolních orgánů v případě jejich nesplnění.

Představíme Vám také nejčastější nedostatky v povinnostech vůči ŽP z  praxe. Seznámíme vás s jejich možnými následky a doporučíme způsoby, jak jim lze účinně předcházet.

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro podnikové ekology a pracovníky firem odpovědné za přípravu investic, sledování aktuální legislativy a její plnění v oblasti životního prostředí, dotčenou veřejnost a další zájemce.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

Nabízený seminář se bude věnovat průřezu povinnostmi v životním prostředí týkajících se podniků a institucí. Obsah se zaměří především na:

 • Zákon o odpadech a odpadové hospodářství, výrobky s ukončenou životností
 • Ochrana ovzduší
 • Nakládání s chemickými látkami – klasifikace, značení, zásady pro nakládání (REACH, CLP), změny v bezpečnostních listech a nakládání s přípravky na ochranu rostlin
 • Prevence závažných havárií, protokoly o nezařazení objektů
 • Využití a ochrana vod, emisní limity pro vypouštění, měření a ohlašování nově
 • Chladící a klimatizační zařízení - regulované látky, fluorované plyny – kontroly a evidence zařízení, označování, GWP, opravy a údržba
 • ISPOP – plnění ohlašovacích povinností
 • Ekologická újma a hodnocení rizik – důvody pro aktualizaci hodnocení
 • posuzování vlivů na životní prostředí.

Na semináři bude vyhrazen čas pro diskusi a konkrétní dotazy účastníků.

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Josef Marek

Ing. Josef Marek

vystudoval Elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze, postgraduální studium životního prostředí na FSv ČVUT, kurz interního auditora pro ŽP v EIPOS Praha a Drážďany a další. Dlouhodobě se věnuje poradenství v oblasti systémů řízení, při zajišťování funkcí externích ekologů podniků a při výchově a vzdělávání podnikových pracovníků v oblasti ekologie, BOZP, ADR, systémů řízení a auditů. Je držitelem autorizace EIA. Působí jako bezpečnostní poradce pro ADR.

Čt 20.10.2022

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.