Pracovnělékařské prohlídky; skončení pracovního poměru; pracovní poměr na dobu určitou a řetězení

 • Ing. Gabriela Rathouzská Ing. Gabriela Rathouzská
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Po 3.6. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 770,- Kč bez DPH
Čt 17.10. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 770,- Kč bez DPH
 • Management
 • HR a personalistika

Pracovnělékařské prohlídky jsou náročnou součástí práce personalistů a HR pracovníků. Nutnost orientace v několika souvisejících právních předpisech, sledování všech změn a jejich zavádění do praxe vyžaduje hodně času a úsilí.
Dalším, stále aktuálním tématem je ukončování pracovních poměrů v souvislosti se zdravotní nezpůsobilostí zaměstnance, stejně jako ukončování z jiných důvodů na straně zaměstnavatele.

Cíl semináře

Cílem semináře je seznámit účastníky s tím, jak se v praxi „popasovat“ s povinnostmi zaměstnavatele v oblasti pracovnělékařských prohlídek, související problematikou jako je například vstupní prohlídka v návaznosti na vznik pracovního poměru, zdravotní nezpůsobilost zaměstnance a s tím související převedení na jinou práci nebo výpověď z pracovního poměru.
Problematika rozvázání pracovního poměru je jako celek stále aktuální, a proto tento seminář přináší řešení různých situací, právě v těchto souvislostech. Kdy, jak a proč může zaměstnavatel pracovní poměr ukončit a kdy to možné není.

Komu je seminář určen

Personalistům, HR manažerům, mzdovým účetním s přesahem do personalistiky, mistrům a vedoucím.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 • zákon o specifických zdravotních službách a vyhláška č. 79/2013 Sb. z pohledu personalisty
 • vstupní prohlídky, při vzniku pracovního poměru, kdy se musí dělat vstupní prohlídka v ostatních případech, kdo ji platí a jaké jsou možnosti posudku; vznik pracovního poměru v souvislosti se vstupní prohlídkou
 • periodické prohlídky, mimořádné prohlídky a výstupní prohlídky, účinnost lékařského posudku, povinnosti na straně zaměstnance a zaměstnavatele v souvislosti s prohlídkami a další související informace
 • výpis ze zdravotní dokumentace
 • odmítnutí absolvovat prohlídku a jak takovou situaci řešit
 • kategorizace prací, kdo rozhoduje o kategorii práce a jaké je známe
 • pracovní smlouva a druh práce v souvislosti se způsobilostí zaměstnance
 • řešení situace pozbytí zdravotní způsobilosti nebo její omezení u existujícího pracovního poměru+ převedení na jinou práci nebo výpověď; náhrada mzdy v době výpovědi ano či ne
 • skončení pracovního poměru
 • možnosti rozvázání pracovního poměru a jeho vhodnost v konkrétních případech; dohoda o rozvázání pracovního poměru a její náležitosti
 • výpověď ze strany zaměstnavatele; výpovědní důvody; výpověď ze strany zaměstnance; výpovědní doby; zákaz výpovědi – ochranná doba
 • okamžité zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele; okamžité zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnance
 • zrušení pracovního poměru ve zkušební době
 • nárok zaměstnance na odstupné a jeho výše
 • řetězení pracovních poměrů, souběh pracovněprávních vztahů, pracovní poměr na dobu určitou a jeho skončení

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře.

Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den.

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská je absolventkou VŠB – TU v Ostravě a již dvanáct let pracuje ve společnosti zabývající se zaměstnáváním jako manažer a specialista zaměstnávání a odborník na pracovně právní záležitosti. Své zkušenosti od roku 2007 předává na odborných seminářích určených zejména vedoucím zaměstnancům, personálním manažerům, personalistům, mzdovým účetním a mistrům. Od roku 2014 poskytuje také přímé poradenství v pracovněprávní oblasti, které zahrnuje zpracování, úpravu a kontrolu  firemních předpisů a řešení běžných i méně běžných situací v personální práci jako je například opakování pracovních poměrů na dobu určitou, zástupy za mateřskou dovolenou, změny smluv apod. Je ředitelkou dvou společností zaměřených na obecně prospěšnou činnost.

Po 3.6.2024 Čt 17.10.2024

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.