Praktický průvodce finanční analýzou pro manažery

  • Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D. Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Út 20.9. PDF
Prezenční seminář  
i
Prezenční seminář
Prezenční účast v místě konání semináře.
Praha 3
Three Crowns Hotel****
5 490,00bez DPH
  • Management

Porozumění finanční stránce firmy je v dnešním světě nezbytností. Týká se to nejen finančních manažerů. Rovněž lidé bez ekonomického vzdělání ovlivňují chod firmy. Jak ale porozumět změti účetních dat? Naučíme Vás praktické čtení v rozvaze a výsledovce a postupy, kterými snadno zjistíte, jaké jsou silné a slabé stránky daného podnikatelského subjektu, ať už se jedná o Vaši domovskou firmu nebo o Vaše obchodní partnery.

Cíl semináře

Když se řekne finanční analýza, chápe se tím rozbor finanční výkonnosti firmy. Ta může být velice rozsáhlá, složitá a sofistikovaná. Na našem kurzu se však srozumitelně a na praktických příkladech dozvíte, jak zjistit finanční kondici firmy, jaké jsou hlavní charakteristiky finančního zdraví, kterých je dobré si všímat, a díky tomu přijímat rozhodnutí důležitá pro řízení firmy. Každý manažer zná slova rentabilita a solventnost. Dokážete je také opřít o čísla z účetní závěrky a jejich hodnoty v rozvaze a výsledovce vyčíst?

Tento seminář je zaměřen na porozumění čísel v rozvaze a výsledovce, jejich vzájemných souvislostí a kladení správných otázek, kterými jsou například: „Je činnost firmy dostatečně efektivní?“, „Je firma bohatá a má dluhy pod kontrolou?“, „Je firma schopna platit svým obchodním partnerům a zaměstnancům?“, „Je firma vhodně vybavena majetkem ve vztahu ke své činnosti?“, „Podpoří investice zdravý růst firmy?“.

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro manažery privátního sektoru pro různé obory činnosti. Seminář je vhodný pro každého, kdo ovlivňuje chod firmy, ať už je finančním či nefinančním manažerem – všechny nezbytné účetní a ekonomické pojmy budou srozumitelně vysvětleny.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

  • Výkonnost nebo solventnost – co rozhoduje o konkurenceschopnosti firem.
  • Každý majetek někomu patří – praktické čtení v rozvaze.
  • Potenciál výkonu firmy a pracovní kapitál – jak se dívat na aktiva a co je likvidita.
  • Bohatství nebo dluhy – jak se dívat na pasiva a dlouhodobou solventnost firmy.
  • Zisk nebo peníze – co je smyslem podnikání a jak o tom vypovídá výsledovka.
  • Výnosy a náklady – účetní versus manažerský pohled.
  • Aktivita firmy – jak poznat, že jsou firemní procesy efektivní.
  • Rentabilita – jak vyhodnotit přínos šéfa obchodního týmu, výkonného ředitele a dosažený efekt pro vlastníky a věřitele.

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.

Ing. Pavlína Vančurová, Ph.D.

Pavlína se ve své praxi věnuje ekonomickému poradenství ve firmách různých oborů a velikostí. Nejčastěji řeší praktické otázky finančního zdraví, řízení cash flow, kalkulací, tvorby rozpočtů a finančních plánů. V roce 2011 spoluzakládala poradenskou společnost PADIA, kde působí jako školitelka a interim finanční ředitelka pro řadu klientů. Čerpá rovněž ze zkušeností z pozice výkonné ředitelky mezinárodní konzultační firmy. Působila také jako univerzitní pedagog a je autorkou řady odborných publikací.

Út 20.9.2022

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.