Pravidla a chyby v odměňování jednatele ve společnosti

 • Mgr. Michal Antoš, LL.M. Mgr. Michal Antoš, LL.M.
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
St 6.11. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 770,- Kč bez DPH
 • Management
 • Právo
 • Účetnictví a daně

Ačkoli to nemusí být na první pohled patrné, odměňování jednatele v sobě skrývá celou řadu nástrah. Může se proto jednoduše stát, že žádná odměna jednateli náležet nebude, ačkoli s ním byla sjednána, nebo že bude jednatel nucen vrátit vyplacenou odměnu i s úroky. Stačí přitom dodržovat několik základních pravidel a nic z toho hrozit nemusí.

Cíl semináře

Jednatel je členem statutárního orgánu společnosti, nikoli zaměstnancem, a nemá proto jistoty, které zaměstnancům poskytuje zákoník práce. Jednatel nemá ze zákona ani právo na odměnu, pokud mu není řádně přiznána. Výkon funkce ale může být bezplatný i v případě, že odměna má být poskytnuta, ale nebyly dodrženy zákonné procesy. Z praxe je známá celá řada případů, kdy jednatel byl nucen vrátit vyplacenou odměnu z důvodu administrativních pochybení, ačkoli svoji funkci vykonával řádně. Odměna také nemusí být pouze peněžitá a rozhodně nemusí být stanovena pevnou částkou, která je jednateli měsíčně vyplácena. Cílem semináře proto bude mj. představit, jak správně stanovit odměnu jednateli, jaké jsou v praxi ověřené možnosti a jak jednatele prostřednictvím odměny řádně motivovat.

Komu je seminář určen

Seminář je určen především pro členy statutárních orgánů a společníky/akcionáře ve společnosti s ručením omezeným a akciové společnosti

Program

Živé vysílání 9:00 - 12:00 hod.

 • Typy odměn jednatele (fixní a pohyblivé složky, pokročilé motivační odměňování)
 • Jak konkrétní odměny zakotvit ve smlouvě o výkonu funkce
 • Smlouva o výkonu funkce vs. pracovní smlouva
 • Nejčastější prohřešky při odměňování jednatele
 • Vliv souběhu funkcí na odměnu jednatele
 • Možnosti zpětné opravy chyb ve smlouvě
 • Podíl na zisku společnosti pro jednatele
 • Zánik práva na odměnu
 • Dotazy a diskuse

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi.

Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Mgr. Michal Antoš, LL.M.

Mgr. Michal Antoš, LL.M.

působí jako advokát v advokátní kanceláři Šetina, Komendová & Partners. Zabývá se především právem obchodních korporací, problematikou compliance, insolvenčním a závazkovým právem. V oblasti práva obchodních korporací publikoval řadu odborných článků a pravidelně vystupuje na konferencích zaměřených právě na toto téma.

St 6.11.2024

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.