Právní minimum pro ekonomy a účetní

 • Mgr. Ing. Tereza Krupová, Ph.D. Mgr. Ing. Tereza Krupová, Ph.D.
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Út 25.4. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 770,00bez DPH
 • Právo
 • Účetnictví a daně

Vše, co by měl z práva znát každý ekonom a účetní. Přehledně, srozumitelnou formou na příkladech z praxe. Občanské, obchodní právo, závazky a odpovědnost – Jaké právní předpisy se dotýkají praxe účetních a ekonomů? Kdy odpovídám klientovi za škodu? …a mnoho dalšího

Cíl semináře

V právním řádu se často obtížně vyznají i sami právníci, o to složitější to může být pro neprávní profese. Cílem semináře je proto přehlednou a praktickou formou podat ucelený přehled o právních předpisech ČR (proč je důležitý zákon o registru smluv, jak se vyznat v GDPR apod.), o právu jako takovém a formách jeho vymáhání (jak se liší správní řízení od soudního?). Prostor bude věnován pravidlům závazkového práva (vzorům smluv, praktických tipům pro jejich uzavírání, odpovědnosti za škodu).

Komu je seminář určen

Ekonomickým a účetním profesím a dále každému, kdo chce získat základní právní přehled a povědomí

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 • Právní předpisy jejich aplikace v praxi účetních a ekonomů – pravidla pro orientaci v právu a jeho aplikaci (zákon o registru smluv, GDPR, AML zákon aj.)
 • Vymáhání práva – soudy a alternativní řešení sporů (finanční arbitr, rozhodčí řízení)
 • Právnické osoby a jejich přehled (obchodní korporace)
 • Závazkové právo
  • vybrané typy smluvních typů
  • pravidla pro uzavírání smluv (předsmluvní odpovědnost, zajištění závazku, forma smlouvy)
  • odpovědnost
   • škoda způsobená informací nebo radou – profesní odpovědnost
   • náhrada škody
   • vyvinění

 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře.

Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den.

Mgr. Ing. Tereza Krupová, Ph.D.

Mgr. Ing. Tereza Krupová, Ph.D.

Vedoucí Oddělení metodiky a kontroly střetu zájmům Odboru střetu zájmů a boje proti korupci Ministerstva spravedlnosti. Absolventka Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Působí také jako lektorka seminářů s právní tematikou. Na Ministerstvu spravedlnosti je zaměstnána od roku 2014.

Út 25.4.2023

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.