Prodejní dovednosti pro začínající obchodní zástupce

 • Mgr. Rudolf Hadrava Mgr. Rudolf Hadrava
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management
 • Obchod a marketing
 • Soft skills - měkké dovednosti

Chcete vést dobře a kvalitně obchodní jednání? Orientujete se někdy více na výrobek než na zákazníka? Občas se vám stane, že přeslechnete nákupní signály a námitky zákazníků považujete za překážku v uskutečnění obchodu?
Špičkovým obchodníkem se člověk nenarodí. Naopak, ti nejlepší obchodníci získali své dovednosti tak, že se
naučili techniky a postupy a postupně se zdokonalili v jejich používání. Než přijdou výborné výsledky a úspěchy je potřeba poznat principy a postupy profesionální přípravy, naučit se jednotlivé kroky prodejního rozhovoru a základní metodiku prodávání. Kurz je zacílen na poznání a procvičení základních dovedností nezbytných pro dlouhodobý úspěch prodejců a obchodníků a zvýšení efektivity jejich prodejní činnosti. Je určen nejen pro začínající obchodní zástupce a prodejce, ale i pro již zkušenější obchodníky, kteří si mohou osvěžit své stávající dovednosti. Kurz ocení i živnostníci, kteří se obchodu věnují sami a chtějí se dozvědět, jak obchod funguje a zlepšit tak své obchodní a prodejní dovednosti.

Cíl semináře

Osvojíte si v praxi ověřenou metodiku vedení prodejního rozhovoru. Naučíte se správné přípravě na jednání a struktuře vedení efektivního prodejního rozhovoru. Osvojíte si dovednost udělat dobrý první dojem a navázat tak vztah se zákazníkem. Budete se správně se ptát, zjišťovat a vnímat potřeby i prodejní potenciál zákazníků. Seznámíte se se  základy obchodní práce, praktického vyjednávání a budete umět správně a efektivně argumentovat pomocí zákaznických užitků a reagovat na zákazníkovi případné námitky. V neposlední řadě se také dozvíte jak dotahovat obchodní případy ke zdárnému konci. Naučíte se pracovat s osobní rovinou vztahu se zákazníkem a seznámíte se s technikami účinné a zajímavé prodejní komunikace pro úspěšné ovlivnění a přesvědčení svých zákazníků. Budete –li tyto znalosti a dovednosti aplikovat ve své obchodnické praxi, rychle poroste vaše prodejní výkonnost a zlepší se výsledky. Zkrátka, naučíte se přemýšlet a jednat jako skuteční obchodníci.

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro nové, začínající i stávající obchodní zástupce. Je pro každého, kdo potřebuje přesvědčovat ostatní. Zkušení obchodníci si díky němu mohou osvěžit klíčové principy, z nichž jejich práce vychází. Dále je určen také manažerům, key account manažerům a živnostníkům, kteří vedou nebo se se účastní obchodních jednání nebo vyjednávání.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

 • Postoje a přístupy profesionálního prodejce
 • Sebejistota a suverenita
 • Prodejní pyramida - strukturovaný prodej
 • Příprava na obchodní jednání
 • První dojem a jeho význam
 • 4 základní pravidla obchodní komunikace
 • Navázání vztahu s klientem
 • Zjištění zákazníkových potřeb a přání – umění klást správné otázky
 • Nabídka adekvátního řešení pomocí zákazníkových užitků
 • Zvládání zákazníkových námitek a připomínek a efektivní argumentace
 • Uzavření obchodu – využití správné uzavírací metody
 • Následný servis

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Mgr. Rudolf Hadrava

Mgr. Rudolf Hadrava

Absolvoval Filosofickou a Pedagogickou fakultu. Původně působil jako pedagog. Následně pracoval ve středně velkých i nadnárodních společnostech, kde získal dlouholeté obchodní, manažerské a lektorské zkušenosti. Je rovněž absolventem řady odborných kurzů zaměřených na oblast manažerských dovedností, obchodní psychologie, obchodních dovedností a mezilidské komunikace. Nabyté zkušenosti nyní uplatňuje na pozici lektora a konzultanta. Jeho lektorská praxe činí 18 let.

Pá 18.9.2020

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.