Šikana dětí a učitelů - řešení v praxi (akreditovaný seminář, lze čerpat ze šablon)

 • PhDr. Sáva Arabadžiev PhDr. Sáva Arabadžiev
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Zdravotnictví
 • Školství
 • Příspěvkové organizace, zdravotnictví, školství

Šikana je celospolečenský problém, a přestože se o ní hodně hovoří, pro mnohé je tabuizovaným tématem z osobních důvodů. V současné době, která je zaměřena na výkon jednotlivce, je velice obtížné přiznat, že se šikanou dětí si nevíme rady nebo že se sami cítíme v roli oběti. Jednou z možností je nahlédnout do problému globálně a přesto s možností srovnávání jednotlivostí, tedy pak také komparací sebe s ostatními, kteří mají podobný problém. Tento seminář, je cestou ke společnému sdílení.
Pro úhradu účasti na tomto semináři lze použít projekt šablony.

Cíl semináře

Šikana jak je výše uvedeno, je problémem celospolečenským a to v širším slova smyslu. Byla tu vždy, je a bude. Napříč kulturami, napříč vzděláním apod. Cílem semináře je nejen teoretická část, která je sice určitou podmínkou, nebo zopakováním již známého, či předpokladem k řešení, ale také poznat příklady z praxe s jejich možnostmi vedoucími k eliminaci tohoto fenoménu. Úzké propojení mezi šikanou dětí a šikanou učitelů je z mnoha důvodů tabuizované, přesto právě šikana dětí, je velikým předpokladem pro šikanu učitelů. Míra výskytu šikany je spojena s obecným uznáváním autority a ta utrpěla v porevolučním období velké zranění. Autorita klesá nejen u učitelů, ale i v oblasti veřejného sektoru (úřady), klesá autorita policie, státního zastupitelství a soudů. Seminář účastníkovi nabídne možnosti řešení i přesto, že on sám nemusí být odborníkem na šikanu, pokud se sám do odborníka nechce profilovat. Jde o otevření možností a nahlédnutí do uceleného systému, který je reálně pedagogovi nebo řešiteli šikany nápomocný.

Komu je seminář určen

Seminář je určen širokému spektru pomáhajících profesí, kteří pracují s dětmi a mládeží. Tedy pro učitele MŠ, ZŠ, SŠ, vychovatele DD, VÚ, sociální pracovníky apod. Také může být využitelný pro rodiče, zákonné zástupce, osoby odpovědné za výchovu, kterých se toto téma týká, nebo je pouze jen zajímá.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod.

 • Agrese
 • Poruchy chování obecně
 • Šikana dětí
  • Dělení šikany
  • Stádia šikany
  • Metody zjištění a řešení šikany
  • Postupy řešení - praxe
  • Postup při nezvládnutí šikany - praxe
 • Šikana učitelů
  • Faktory šikany učitelů
  • Formy šikany učitele
  • Možnosti řešení šikany učitelů – praxe
 • Diskuse, vzájemné sdílení, prostor pro individuální konzultace

Další informace

Tento seminář je akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v souladu s § 10 vyhlášky č. 317/2005 Sb., o dalším vzdělávání pedagogických pracovníků, akreditační komisi a kariérním systému pedagogických pracovníků, ve znění pozdějších předpisů, jako studium k prohlubování odborné kvalifikace pod č.j. MSMT-405/2019-2-39. Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

PhDr. Sáva Arabadžiev

PhDr. Sáva Arabadžiev

Český etoped s třicetiletou praxí s řešením šikany. V současnosti je ředitelem výchovného ústavu Pšov pro chlapce ve věku 15 - 18 let. Vystudoval Pedagogickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem a Pedagogickou fakultu UJAK v Praze, absolvoval 5ti letý sebezkušenostní výcvik v psychoterapii. V současnosti spolupracuje s mnoha základními a středními školami, s aktivní součinností při řešení šikany. 10 let provozuje praxi v soukromé psychoterapeutické ambulanci a je mediátorem, vyškoleným AM ČR.

Po 4.10.2021

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Florenc, pak autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí, Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo..
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133 nebo 207 na zastávku Prokopovo náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.