Situační leadership aneb vyjít ze složitých situací jako král

 • Mgr. Helena Macková Mgr. Helena Macková
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management
 • Soft skills - měkké dovednosti
 • Příspěvkové organizace, zdravotnictví, školství

Dost vedoucích se utápí v dilematu, jak být co nejlepší šéf. Dobrý lídr má být jaký? Komunikativní, otevřený, zaměřený na lidi a výsledky, mít pochopení pro druhé, pro individuality i celek, dosahovat výsledků, řídit kolektiv i jedince, rozvíjet je, být expert na svou oblast… seznam je nekonečný. Tohle je ale cesta do pekel. Pojďme se spíše zaměřit sami na sebe, na svůj styl vedení a podívat se na situace, jaké je třeba zvládnout. Na ty budeme hledat recept.

Cíl semináře

Cílem tohoto semináře je najít svou vlastní cestu k tomu, jak být úspěšný vedoucí. Základem je vyznat se sám v sobě, poznat co vše role vedoucího obnáší, přijmout zodpovědnost a svěřenou kompetenci a dobře se připravit, získat reálné příklady a tipy z praxe jak řešit konfliktní nebo složité situace s podřízenými, kolegy a někdy i nadřízeným.
Na semináři se budeme zabývat složitými situacemi a hledat cestu, jak se k nim postavit, jak se na ně připravit a jak je vyřešit.

Komu je seminář určen

Majitelé  firem, manažeři, vedoucí – všichni, kteří vedou lidi a nebo se na tuto roli chystají

Program

Celodenní seminář 9,00 - 15,30 hod

 • Úvod: role a poslání vedoucího
 • Styly vedení
 • Kdy přikazovat, kdy koučovat
 • Problematické situace
  • typické problémové situace – jak je poznat
  • jak se k nim postavit
  • jednotlivá řešení
 • Nejčastější chyby vedení
 • Jak obstát ve všech rolích náležících leaderovi

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Mgr. Helena Macková

Mgr. Helena Macková

Jako personální konzultant pro firmy + HR interim manager + kouč profesního a osobního rozvoje doprovází ty, kteří aktivně chtějí žít šťastný a úspěšný příběh doma i v práci. Hluboký vhled umožňuje 20letá práce na HR pozicích a vrcholových manažerských postech v mezinárodních společnostech i českých společnostech, nejčastěji v oblasti automotive, marketingu a reklamy.
Ráda posouvá hranice, strhává bariéry a mění věci k lepšímu.
Vedla tým o 45 hlavách lidí velmi rozdílných - občas i dost protichůdných - povah.
Na manažerské cestě zažila jak vzrušující vzestupy, tak frustrující klopýtání - rozumí proto svým současným klientům a pracovním i osobním výzvám, které zapáleně řeší. Vyhledává výzvy, ženou ji vpřed.

Čt 8.10.2020

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.