Souběh funkce statutárního orgánu a pracovního poměru

 • Mgr. Klára Valentová Mgr. Klára Valentová
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Po 16.9. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 970,- Kč bez DPH
 • Management
 • HR a personalistika
 • Právo

Tzv. souběh funkcí je stále aktuálním tématem, kdy se k němu v poslední letech několikrát zásadním způsobem vyjadřoval Ústavní soud a Nejvyšší soud ČR. Dle judikatury a převažujícího názoru odborné veřejnosti je souběh funkcí v řadě případů nelegální a může mít negativní dopad zejména na osoby ve funkci statutárního orgánu.

Cíl semináře

Během semináře bude vysvětlena podstata daného problému s ohledem na legislativu a aktuální soudní rozhodnutí. Podrobně budou rozebrána rizika, která mohou plynout z uzavřených pracovních smluv statutárních orgánů, a jednotlivé možnosti pro jejich odstranění nebo minimalizaci. Účastníkům také seminář poskytne praktický návod úpravy práv a povinností statutárního orgánu ve smlouvě o výkonu funkce. 

Komu je seminář určen

Seminář je určen pro soukromý sektor, zejména pro zástupce obchodních společností a družstev, např. jednatele, členy představenstva, interní právníky a HR manažery. 

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 • Úvod do problematiky – dlouhodobá praxe versus soudní judikatura
 • Postavení jednatele a člena představenstva z pohledu právních předpisů (právo, daně, sociální a zdravotní pojištění)
 • Vývoj judikatury v otázce souběhu funkcí
 • Rizika souběhu funkcí a možná řešení
 • Jak upravit práva a povinnosti statutárního orgánu
 • Smlouva o výkonu funkce (srovnání s pracovní smlouvou a praktický návod pro její přípravu) včetně změn podle novely zákona o obchodních korporacích
 • Praktická cvičení

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi.

Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Mgr. Klára Valentová

Mgr. Klára Valentová

Absolventka Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Již během studia a po jeho ukončení pracovala pro poradenskou společnost PricewaterhouseCoopers a v roce 2001 začala působit v advokátní kanceláři Ambruz & Dark, která se později sloučila s advokátní kanceláří Deloitte Legal. Od roku 2012 spolupracuje s advokátní kanceláří Vilímková, Dudák & Partners. Specializuje se na pracovní a korporátní právo a ochranu osobních údajů. Této problematice se věnuje již přes 20 let. Vedle klientské práce také pravidelně publikuje a přednáší na odborných seminářích a konferencích. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA) a vedoucím autorského týmu komentáře k zákoníku práce, který vydává společnost Nakladatelství C. H. Beck, s.r.o.

Po 16.9.2024

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.