Kontingenční tabulky v MS Excel

 • Ing. Jaroslav Nedoma Ing. Jaroslav Nedoma
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Videokurzy (přístupné kdykoli)
Videokurz  
i
Videokurz
Videokurz si můžete pustit kdykoli, možnost opětovného přehrávání.
3 490,- Kč bez DPH
 • HR a personalistika
 • Obchod a marketing
 • Informační technologie
 • Administrativní profese, asistentky
 • Příspěvkové organizace, zdravotnictví, školství

18 lekcí, celkem 7 hodin videonávodů na téma kontingenčních tabulek. Lekce můžete neomezeně přehrávat po dobu jednoho roku, ke každé lekci jsou vám k dispozici příklady ke stažení.

Získejte přehled, jak si co nejjednodušeji „vytáhnout“ smysluplné informace i z rozsáhlé tabulky zdánlivě nesouvisejících dat.
Zjistěte na pár kliknutí, který produkt je nejprodávanější, jak se mění prodeje produktu v čase, jaká je efektivita jednotlivých marketingových nástrojů při hodnocení reklamní kampaně a mnoho dalšího.

Cíl semináře

Cílem videokurzu je ukázat uživatelům a naučit je pracovat s kontingenčními tabulkami jako nástrojem pro snadné vytváření a správu datových sestav. Během několika málo okamžiků poskládáme přehledné sestavy ze zdrojových dat, které může představovat tabulka o pár desítkách až stovkách tisíc záznamů. Uživatel si tak dokáže uspořádat data pro snazší přehled a relativně snadno je analyzovat díky tomuto mocnému nástroji. Seminář má za cíl ukázat i další nástroje, které ve spojení s kontingenčními tabulkami dokáží ušetřit nemálo času.

Ukázkové video si můžete prohlédnout na tomto odkazu.
Lekce zdarma pro vyzkoušení je k dispozici na tomto odkazu.

 

Komu je seminář určen

Videokurz je určen uživatelům MS Excel, pro které je důležité získat z rozsáhlých tabulek přehledný a vypovídající výstup, se kterým lze dále pracovat či prezentovat jeho výstupy.

Program

18 lekcí, celkem 7 hodin videonávodů na téma kontingenčních tabulek. Lekce můžete neomezeně přehrávat po dobu jednoho roku, ke každé lekci jsou vám k dispozici příklady ke stažení.

 1. Úvod do kontingenčních tabulek
 2. Jak spustit průvodce kontingenční tabulkou
 3. Aktualizace a změna zdroje dat KT
 4. Styly, souhrny, rozložení a další možnosti nastavení
 5. Nastavení polí hodnot – agregační funkce, různé zobrazení hodnot v KT (např. %)
 6. Slučování dat z více oblastí – více oblastí v jednom sešitě do jedné sumarizační tabulky
 7. Externí zdroj dat – připojení externí databáze Access a práce s daty v KT
 8. Tvorba KT z více tabulek za pomocí tvorby relací – ukázka funkce SVYHLEDAT i nástroje Power Query a porovnání obou možností
 9. KT z jiné KT – KT jako zdroj dat pro jinou KT
 10. Filtr, řazení a průřezy
 11. Výpočty v KT – počítaná pole a položky
 12. Seskupování dat – text, čísla, data
 13. Funkce ZÍSKATKONTDATA – práce s daty KT
 14. Kontingenční graf – vizualizace dat z KT
 15. Souhrny – jako alternativa KT
 16. Makra – ukázka automatizace aktualizace pomocí událostních maker
 17. Příklad – příprava tabulky pro vytvoření KT
 18. Příklad – spojení více tabulek z více sešitů pomocí Power Query

 

Další informace

Určeno pro uživatele s verzí MS Excel 2016, 2013, 2010 a 2007.

Forma semináře - videokurz. Není potřeba nic instalovat ani stahovat. Po úhradě faktury obdržíte e-mail s instrukcemi k prvnímu přihlášení (nastavení hesla) a následně už máte neomezený přístup k videím, které si může přehrávat minimálně po dobu 12 měsíců. Licenci k přehrávání videokurzu lze použít pouze na jednom zařízení.

Po absolvování videokurzu můžete vyplnit test. Při úspěšnosti 80% a více obdržíte e-mailem osvědčení o úspěšném absolvování kurzu, které můžete využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.

Ing. Jaroslav Nedoma

Ing. Jaroslav Nedoma

je lektorem kancelářských aplikací MS Office. Zároveň je člověkem, který zpracovává řadu analýz a statistických údajů, které souvisí s tabulkovým editorem MS Excel. Díky tomu je schopen na semináři předat informace z praxe. Na semináři se setkáte s minimem teoretizování. Naučí Vás řadu operací a "vychytávek", které maximálně usnadní ovládání Vašich aplikací. V současnosti se věnuje vývoji několika webových projektů, díky kterým získává zkušenosti z obchodu, propagace a zároveň prohlubuje své znalosti z oboru IT, zejména tvorby webových stránek a databází. Protože je pro něj školení posláním i koníčkem, nikoliv povinností, je každá pozitivní reakce na jeho práci důvodem, proč školit dál.

Videokurz

Není potřeba nic instalovat ani stahovat. Po úhradě faktury obdržíte e-mail s instrukcemi k prvnímu přihlášení (nastavení hesla) a následně už máte neomezený přístup k videím, která si může přehrávat minimálně po dobu 12 měsíců. Licenci k přehrávání videokurzu lze použít současně pouze na jednom zařízení.