Zadávání veřejných zakázek - specifika zadávání veřejných zakázek v oblasti vědy a výzkumu a připravované legislativní změny

  • Mgr. Tomáš Biem Mgr. Tomáš Biem
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
V současné době neexistují žádné termíny
  • Veřejná správa

Vysoké školy a výzkumné instituce jako veřejní zadavatelé soutěží velmi často zcela specifická plnění a v praxi narážejí na řadu zákonných limitací při definování zadávacích podmínek na tato specifická plnění. Konkrétně se lze v praxi setkávat např. s problematikou vůbec vymezení předmětu veřejné zakázky odkazem na konkrétní výrobce; změn požadavků na dodávky v průběhu plnění projektu v souvislosti se změnami výzkumu; definování předpokládané hodnoty na vybrané dodávky průběžně poptávané dle potřeb zadavatelů.

Cíl semináře

Cílem semináře je seznámit účastníky s těmito problematickými body a nabídnout jejich možná řešení z hlediska nadefinování zadávacích podmínek. Jednotlivé okruhy problémů budou prezentovány ve světle projednávaných legislativních změn zákona o zadávání veřejných zakázek.

Komu je seminář určen

Seminář je určen zejména pro pracovníky zmiňovaných institucí (veřejné výzkumné instituce/vysoké školy) zabývajících se problematikou veřejných zakázek, zejména na pozicích administrátorů veřejných zakázek s cílem seznámit účastníky i s dopady významné novely zákona o zadávání veřejných zakázek.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod. 

  • Úvod – společná specifika zadávání v.v.i./vysoké školy
  • Výchozí právní rámec zadávání veřejných zakázek v oblasti vědy a výzkumu
  • Přehled nejproblematičtějších kolizí potřeb v.v.i./vysoké školy a zákonné úpravy v oblasti zadávání veřejných zakázek
  • Institut předběžných tržních konzultací při koncipování zadávacích podmínek mezi zadavatelem a dodavatelem a jeho dopady na transparentnost zadávacího řízení - ke způsobu archivace
  • Formu spolupráce na úrovni v.v.i./vysoké školy
  • Základní přehled nejčastějších zadávacích řízeních a proces jejich realizace,
  • Úprava smluvních podmínek ve veřejných zakázkách –institut vyhrazení změn,
  • Horizontální/vertikální spolupráce 

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi.

Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Mgr. Tomáš Biem

Mgr. Tomáš Biem

je advokátem a společníkem v advokátní kanceláři Biem&Schýbal, advokátní kancelář, s.r.o. specializující na právní poradenství v oblasti práva veřejných zakázkách, výběrových řízeních v rámci operačních programů, a to jak pro zadavatele, tak dodavatele. Pravidelně a dlouhodobě přednáší a publikuje na téma veřejných zakázek. Mgr. Tomáš Biem má rozsáhle zkušenosti s poskytováním právního poradenství při administraci veřejných zakázek, přípravou nabídek pro uchazeče a zastupováním před Úřadem pro ochranu hospodářskou soutěže.