Zákon o zadávání veřejných zakázek pro zadavatele - aktuální otázky aplikační praxe ve světle projednávané novely zákona

 • Mgr. Tomáš Biem Mgr. Tomáš Biem
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
V současné době neexistují žádné termíny
 • Veřejná správa

Seminář se zaměřuje na výklad praktických otázek souvisejících s aplikací zákona o zadávání veřejných zakázek, a to z pohledu zadavatelů veřejných zakázek a se zřetelem k novele zákona o zadávání veřejných zakázek.

Cíl semináře

Seminář se zaměřuje na výklad praktických otázek souvisejících s aplikací zákona o zadávání veřejných zakázek, a to z pohledu zadavatelů veřejných zakázek. Seminář se bude zabývat především následujícími tématy: Ochrana proti nesprávnému postupu zadavatele, rušení zadávacích řízeních – posílení koncentrace přezkumných řízení, úprava smluvních podmínek ve veřejných zakázkách, příprava zadávacích podmínek, kvalifikačních a hodnotících kritérií - k nejčastějším chybám zadavatelů, dopady aktuálně legislativních změn zákona o zadávání veřejných zakázek.

Komu je seminář určen

Seminář je určen především zástupcům z řad zadavatelů, resp. osobám odpovědným za vedení zadávacích řízení, přípravě procesní obrany proti podaným námitkám uchazečů či návrhů na přezkum úkonů zadavatele.

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod. 

 • Koncept definice veřejné zakázky a předpokládané hodnoty,
 • Zadávací podmínky – např. institut předběžných tržních konzultací při koncipování zadávacích podmínek mezi zadavatelem a dodavatelem a jeho dopady na transparentnost zadávacího řízení - zkušenosti
 • Kdy musí zadavatel realizovat zadávací řízení
 • Veřejné zakázky malého rozsahu, veřejné zakázky podlimitní a nadlimitní - limity veřejných zakázek,
 • Základní přehled zadávacích řízení a proces jejich realizace,
 • Nabídkové lhůty,
 • Otevřené řízení a jednací řízení bez uveřejnění a jejich význam pro zadavatele
 • Zadávací řízení a jeho průběh
 • Ochrana proti nesprávnému postupu zadavatele, rušení zadávacích řízeních – posílení koncentrace přezkumných řízení, změny námitkových a přezkumných lhůt,rozhodovaxí praxe UOHS
 • Úprava smluvních podmínek ve veřejných zakázkách –institut vyhrazení změn,
 • Příprava zadávacích podmínek, kvalifikačních a hodnotících kritérií - k nejčastějším chybám zadavatelů

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi.

Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Mgr. Tomáš Biem

Mgr. Tomáš Biem

je advokátem a společníkem v advokátní kanceláři Biem&Schýbal, advokátní kancelář, s.r.o. specializující na právní poradenství v oblasti práva veřejných zakázkách, výběrových řízeních v rámci operačních programů, a to jak pro zadavatele, tak dodavatele. Pravidelně a dlouhodobě přednáší a publikuje na téma veřejných zakázek. Mgr. Tomáš Biem má rozsáhle zkušenosti s poskytováním právního poradenství při administraci veřejných zakázek, přípravou nabídek pro uchazeče a zastupováním před Úřadem pro ochranu hospodářskou soutěže.